alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Erdoğan'dan ilk Musul tepkisi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Erdoğan'dan ilk Musul tepkisi
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası İstanbul Hukuk Kongeresi'ne katıldı. Erdoğan konuşmacı olarak kürsüye çıktı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;
* Sizler 15 Temmuz darbe girişimin ardından buraya gelerek, aynı zamanda darbecilerin zihniyetine en güçlü mesajı verdiniz. Milletimiz, ülkemiz bu noktada attığınız adımı unutmayacak.  Türkiye son yıllarda dünyada eşine az rastlanır darbe girişimlerine mağruz kalmıştır. Milletimizin desteği ile hızla operasyonları gerçekleştirdik. FETÖ son çare olarak silaha sarıldı.

* Batılı bazı dost görünenler bunlar hukuka uygun mu diyor. Siz ne kadar hukuktan anlıyorsanız biz de o kadar hukuktan anlıyoruz. Olanüstü hal konusunda Fransa'ya baksınlar. Basit bir terör eyleminde bunu yaptılar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yıkılması girişimi ile karşı karşıyayız. Basit adımlar atılabilir mi?

* Emirleri bir örgütten alıyorlar hukuktan değil. Bu felaketlere sebep olanları hak ettikleri gibi cezalandırılması şarttır. Kara para aklamamı arıyorsunuz bu örgüte bakın. Yurtdışına para kaçırmayı mı arıyorsunuz. Bunlara bakın. 

"BİZ BURADAN İNSAN GÖTÜRMÜYORUZ, FARKIMIZ BU"
* Eğer o ülke bizi tehdit ediyorsa gideriz. Buna nefsi müdafa denir. 30 bine aşkın Cerablus halkı biz DEAŞ'tan bölgeyi temizleyince evlerine döndüler. İşte şimdi de Dabık da DAEŞ'ten temizlendi. Şimdi oraların halkı da dönecek. Biz buradan oraya insan götürmüyoruz, kendi halkını yerleştiriyoruz. Farkımız bu. 
* Görüştük, PYD kesinlikle girmeyecek dediler. PKK'nın uzantısı bir terör örgütüdür hem PYD, hem YPG. Sözlerinde durmadılar, biz de gereğini yaptık. Bu sabah bile iletildi. Orayı PYD/YPG'den temizlemezseniz ortak hareket edemeyiz. 

MUSUL OPERASYONU
* Şimdi Musul başladı. Şu an operasyonlar devam ediyor. Türkiye girmesin diyorlar, tehdit altındayız nasıl girmeyelim. Bu sınırdan ben tehdit altındayım. Hiç ilgi alakası olmayanlar giriyor. 
*Mutahhaplara söyledik. Türkiye'nin olmadığı bir operasyonda doğabilecek neticelerden biz sorumlu değiliz. Operasyon da masada da olacağız.  Kimse bizden Başika'dan çıkmamızı beklemesin. Biz Başika'dayız, DEAŞ her türlü operasyonu yapmaya devam edeceğiz. 
*Terör örgütleri bumerag gibidir. Eninde sonunda gelir kendini kullananı da vurur. YPG terör örgütü DEAŞ bahanesiyle destekleniyor, şımartılıyor,silahlandırılıyor. YPG'ye verilen silahların bir kısmı DAEŞ'e gidiyor. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat