alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Dumlupınar Bilsem Altın Madalya Kazandı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Dumlupınar Bilsem Altın Madalya Kazandı
A
a

Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim Ve Sanat Merkezi Öğrencileri, International Music, Science, Energy, Engineering Fair (Imsef) Yarışmasında Altın Madalya Kazandı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, International Music, Science, Energy, Engineering Fair (IMSEF) Yarışmasında altın madalya kazandı.
Ulusal ve Uluslararası düzeyde çevre, sağlık, enerji, teknoloji ile ilgili sorunlara bilimsel araştırmalar yaparak ve projeler üreterek çözüm bulabilen, öğrendiği bilgiyi uygulayabilen, sorgulayan, bilişim teknolojisinden faydalanabilen bireylerin yetiştirilmesini sağlamak için düzenlenen, 19 ülkeden 912 proje arasından 108 projenin finalde yarışmaya hak kazandığı 31 Ekim - 4 Kasım 2022 tarihleri arasında jüri sunumları yapılan Uluslararası IMSEF organizasyonunda Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezinin ekibi Matematik-Bilişim alanında altın madalya kazandı.
Dumlupınar BİLSEM adına, Savaş Özbey ve Hidayet Kılcan danışmanlığında öğrenciler Hüseyin Batuhan Oğuz, Göktuğ Koca ve Arda Derici’nin hazırladığı proje. Matematik-Bilişim alanında birinci seçildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat