alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Deprem, Eskişehir'de onların satışını patlattı!

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Deprem, Eskişehir'de onların satışını patlattı!
A
a

'Asrın Afeti' sonrası deprem çantası hazırlayan bazı Eskişehirli vatandaşların artan talebi üzerine düdük satışları arttı.

Sütiş Eskişehir
Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki 11 ilde büyük yıkıma yol açan depremlerden sonra endişelenen ve deprem çantası hazırlamaya başlayan bazı Eskişehirli vatandaşlar düdük satışlarını arttırdı. Çoğu deprem çantasında bulundurulduğu bilinen düdükler, muhtemel bir depremde ve bina çökmesi durumunda enkaz altında kalan vatandaşların arama kurtarma ekiplerine sesini duyurabilmesi için kullanılıyor. Vatandaşların talebini fırsat bilen bazı kırtasiyelerin ise düdük stoklarını arttırdığı ve camlarına “düdük bulunur” yazısı yapıştırdığı görüldü.
 
 “EKSTRA BİR ARTIŞ OLDU”
 Eskişehir’deki bir kırtasiyede çalışan Duygu Sancak, normalde düdük satışlarının çok düşük olduğunu, ancak depremden sonra her hafta üç koliye kadar stok getirmeye başladıklarını söyledi. Özellikle ikinci Hatay depreminden sonra düdük satışlarında dikkat çeken bir oranda artış yaşandığını ifade eden Sancak, “Depremden sonra düdük satışlarımızda fazlasıyla artış yaşandı, çünkü deprem çantası yapan herkesin ihtiyaç duyduğu en önemli eşyalardan bir tanesi düdüktür. Deprem çantası hazırlamak isteyen vatandaşların düdük taleplerinde büyük bir yükseliş görüyoruz, normalde biz hiç düdük satmıyorduk. Şu an ise her hafta iki, üç koli halinde düdük getirmeye başladık. Eğer depremler devam ederse ve insanların korkusu artarsa ilerleyen günlerde düdük satışları daha da artabilir. Özellikle Hatay’da yaşanan ikinci depremden sonra satışlarda ekstra bir artış oldu" dedi.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Bülent 24 Şubat 2023 12:25

Neye yarayacak? Düdükle mi yatıp kalkılacak.

1 1 Cevap Yaz
kıllanan adam 24 Şubat 2023 12:02

Budur....Tek eksiğimiz düdüktü onu da aldık mı karada ölüm yok.

1 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat