alexa
Kazım Kurt - Odunpazarı Belediye Başkanı

Çocuk istismarına karşı ortak ses

Videoyu Aç Çocuk istismarına karşı ortak ses
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Kadın Kolları üyeleri, çocuk istismarına tepki amaçlı ülke genelinde eş zamanlı eylem gerçekleştirdi. 

CHP Kadın Kolları örgütleri, çocuk istismarına tepki amaçlı 81 ilde eş zamanlı eylem gerçekleştirdi. Eskişehir’de Hamamyolu’nda toplanan CHP Kadın Kolları yönetici ve üyeleri, burada çocuk istismarı konusunda tepkilerini gösterdi. Ayrıca kadınlar, ‘Çocuk istismarı suçtur’ ve ‘Kadına şiddet suçtur’ şeklinde yazıların ciltlendiği kitaplarla farkındalık oluşturmaya da çalıştı.

Çocuk istismarına karşı ortak ses

Daha sonra Kadın Kolları adına basın açıklaması yapan CHP Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Aysun Doğramacı, çocukların güvenilir bir ortamda büyümesini sağlamanın hükümetin en öncelikli sorumluluğu olduğundan bahsederek, “İnsanlığın partisi, dili, dini, ırkı yoktur, istismar insanlık suçudur ve çocuklarımız geleceğimizken, onları korumak hepimizin göreviyken susmak, buna sessiz kalmak suça ortak olmaktır. Biz suç ortağı olmayacağız. Takipçi olacağız, denetçi olacağız, önleyen olacağız. Kirli zihniyetlerin sessiz sessiz hareket ederek çocuklarımızı incitmesine izin vermeyeceğiz. Çocuklarımız için endişe duyuyoruz. Çocuklarımıza koruyucu bir ortam sağlayabilmek için derhal taleplerimizin dikkate alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen basın açıklamasının ardından kadınlar, olaysız şekilde dağıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Ahmet Ataç
Final Akademi Okulları
Ahmet Ataç - Hayat Tepebaşı'nda Güzel