alexa
Hatipoğlu-WEB

Çekirdek Çitleyen Eşek heykelinin son hali!

Videoyu Aç Çekirdek Çitleyen Eşek heykelinin son hali!
A
a

Eskişehir’in insan yoğunluğunun en yüksek olduğu bölgelerinden olan Porsuk kenarının kirletilmesini esprili bir dille eleştirmek amacıyla dikilen ‘Çekirdek çitleyen eşek’ heykelinin önceki gün koparılan kulakları yeniden monte edilirken, vatandaşlar bölgedeki güvenlik zafiyetine tepki gösterdi. 

Kısa süre önce kimliği belirsiz kişi veya kişilerce koparılan heykelin kulakları, yeniden dikildi. Vatandaşlar, bölgede güvenlik sorunu olduğunu belirterek, önlem alınmaması halinde bu tip durumların yeninden yaşanabileceğini dile getirdi.


Eskişehir çekirdek çitleyen eşek heykeli


“Porsuk’un kenarına önlem alınması gerekiyor”

Eşek heykelinin kısa sürede tüm vatandaşların ilgi odağı olduğunu ve bunun korunması gerektiğini aktaran Güldar Çangalgil, yetkililerden daha ciddi adımlar atmalarını beklediklerini söyledi. Güvenlik önlemlerinin alınmaması halinde bu tip saldırıların sürebileceğini ifade eden Çangalgil, “Bence zaten bütün Porsuk’un kenarında önlem alınması gerekiyor. Yasak konulması gerekiyor. Burada güvenlik gerekiyor. Güvenlik sadece anons yaparak olmaz. Sivil olarak güvenlik gerekiyor. Eşek heykelini televizyondan gördüm. Baktım hoşuma gitti. Kıymetini bilmiyor insanlarımız. Zarar vermekten de zevk duyuyorlar” şeklinde konuştu.


Eskişehir çekirdek çitleyen eşek heykeli


“Aslında heykel de insanlara bir tepki”

‘Çekirdek çitleyen eşek’ heykelinin mizahi bir bakış açısına sahip olduğunu bu yüzden de bazı kesimleri rahatsız etmiş olabileceğini söyleyen Salih Eren Karabıyık, bölgedeki güvenlik önlemlerini yetersiz gördüğünü kaydetti. Karabıyık, konuyla ilgili şunları kaydetti:
“Heykel de insanlara bir tepki aslında burada. Kapılar kapatılabilir. Güvenlik kamerası yok mu burada hiç? Ceza kesilsin. Zaten duyulunca bir daha kimse bir şey yapamaz. Ben heykeli çok beğendim. Keşke tüm tepkilerini böyle gösterse belediyeler.”


Eskişehir çekirdek çitleyen eşek heykeli

 
1000
icon
gani müjde 7 Kasım 2017 12:08

boşuna yapmışsınız kulakları.. neden mi ?çünkü bunu da kırarlar..balık tutan adam heykelinin oltası vardı onuda yıllar önce kırmışlardı..bizler henüz heykellere pozitif gözlerle bakacak medeni seviyeye ulaşamadık..iddia ediyorum köprünün üstündeki diğer heykeller gözlerden ırak yerlerde olsalardı çoktan paramparça yapılmış ve porsuğun dibini boylamışlardı.

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat