alexa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Büyükerşen'den kurultay çıkışı: Saçma zamansız...

Videoyu Aç Büyükerşen'den kurultay çıkışı: Saçma zamansız...
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, partisi CHP'de yaşanan olağanüstü kurultay tartışmalarıyla ilgili olarak "Saçma, zamansız bir çıkış" ifadesini kullandı.

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek'e konuşan Yılmaz Büyükerşen, "Kurultay yapmak dert değil. Değişim her zaman olur. Genel yönetim, politikalar, yöneticileri güvence altına alan yamalı bohça gibi tüzük değişir. Ancak yerel seçimler çok yakın ve biz öncesinde araziye inmeliyiz, adayları ilan etmeliyiz. Ağustos bayramdır, tatildir geçer gider. Eylül okul açılır, ekim halk tarlada sabanda. Geriye üç-beş ay kalır" ifadesini kullandı.

Büyükerşen'in "Peki Kurultay yapılmasının buna ne zararı olur? Değişim partiyi neden güçlendirmesin?"sorusuna yanıtı da şöyle oldu:
"Kurultayı kim kazanırsa kazansın, partide bir çatlama olur. Hem seçmen gözünde iyi olmaz, hem kaybeden taraf çalışmaz. Seçime bu kadar az kalmışken yapılacak kurultay stratejik değil ve zamansızdır. Kişiler değil parti açısından sonuç önemlidir. Biz partiyi düşünmeliyiz."

'MİLLET HİZMET BEKLİYOR, BİZ KURULTAYLA MI UĞRAŞACAĞIZ'

Kurultay çağrılarını 'saçma', 'zamansız bir çıkış' olarak değerlendiren Büyükerşen Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun "Burası Dingo'nun ahırı değil" açıklamasını şöyle değerlendirdi:

“CHP kuralları, kurulları olan, kurucu önder tarafından kurulmuş, 100 yıllık bir merkez Türk siyasi partisidir. CHP bu ülkenin emniyet supabıdır. Kurultayın şartları vardır. Onlar oluştu mu olur. Seçimlere 9 ay kalmış, erkene alınma ihtimali konuşuluyor. Millet hizmet bekliyor. Sistem değişiyor. Biz kurultayla mı uğraşacağız? Türkiye mi, CHP mi? Kişisel olarak belediye başkanı olmaya mı odaklanacağız, Türkiye’nin bekasına mı?”

'BAZI DELEGELER, ALEVİLER TASFİYE EDİLİYOR' KAYGISIYLA İMZALARINI ÇEKTİ'

Zeyrek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan başta olmak üzere çok fazla delegeyle konuştuğunu belirterek "Bazıları 'Aleviler tasfiye ediliyor' kaygısıyla imzalarını geri çekse de kapsamlı bir yönetim değişikliği istiyor" dedi. 
 
1000
icon
Marmara kazim 27 Temmuz 2018 21:33

Zevkle takip ediyoruz

0 1 Cevap Yaz
partili 27 Temmuz 2018 21:00

hocamiz bu kez cok yanilior halk Muharrem Inceyi istiyor chp yi mahvettiler,basta da her yerel secime ve genel secime burnunu sokan aday belirleyen sayin buyukersen sayesinde........

1 2 Cevap Yaz
Eses 27 Temmuz 2018 16:52

Tam zamanıdır. Esas yanlış olan, küçük olsun, benim olsun mantığıdır.

1 1 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat