alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Büyük Menderes Nehri’Ndeki Çöp Birikintileri Görenlerin İçini Sızlattı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Büyük Menderes Nehri’Ndeki Çöp Birikintileri Görenlerin İçini Sızlattı
A
a

Afyonkarahisar’In Dinar İlçesinde Geçen Büyük Menderes Nehri’Nin Bir Bölümündeki Kirlilik Görenlerin İçini Acıttı. Adeta Çevre Felaketinin Yaşandığı Nehirde Çöp Birikintilerinin Onlarca Metreye Yayıldığı Gözlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde geçen Büyük Menderes Nehri’nin bir bölümündeki kirlilik görenlerin içini acıttı. Adeta çevre felaketinin yaşandığı nehirde çöp birikintilerinin onlarca metreye yayıldığı gözlendi.
Büyük Menderes Nehri’nin Dinar ilçesine bağlı Çakıcı köyü kısmından geçen bölgedeki kirlik görenleri adeta derinden üzdü. Nehrin Dinar Belediyesine ait su arıtma tesisi yanından geçen ve yaklaşık 50 metre uzunluğundaki bölümünde çöp birikintilerinden dolayı su adeta görünmez oldu. Yaşanan manzara karşısında doğa severler başta olmak üzere bir çok vatandaş sosyal medyadan tepkilerini dile getirirken, yetkililerin nehrin kirlenen bölgesinde temizlik yapmalarını istedi.
Çakıcı Köyü eski Muhtarı Recep Biçer, yaşanan durumun rahatsız verici olduğunu ifade ederek, duruma bir an önce el atılması gerektiğini dile getirdi. Biçer, “Bu ovada bizim arazilerimiz var. Nehirde binlerce pet şişe başta olmak üzere çeşitli atıklar var. Durumu görünce gerçekten büyük üzüntü yaşadım, çevremize daha duyarlı olalım ve gelecek nesillere güzel bir dünya bırakalım düşüncesindeyim” diye konuştu.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Comdata web reklamı