alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bu Ürünleri Otizmli Çocuklar Üretiyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bu Ürünleri Otizmli Çocuklar Üretiyor
A
a

Afyon Otistik Çocuklar Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği İle Türkiye Beyaz Ay Derneği Afyonkarahisar Şubesi İşbirliğiyle Büyük Taarruz Zaferi’Nin 100. Yılında Bir Etkinliğe İmza Attı. Otizmli Çocuklar Yönelik Düzenlenen Kursta Hazırlanan Ürünler Dernek Tarafından Satışa Sunularak Elde Edilen Gelirle Otizmli Çocuklar Yönelik Etkinlikler Düzenlenecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı dolayısı düzenlenen kursta katılan otizmli çocuklar hem el becerilerini geliştiriyorlar hem de sosyalleşiyorlar. Hazırlanan ürünler satışa sunularak elde edilen gelirle otizmli çocuklar yönelik etkinlikler düzenlenecek.
Afyon Otistik Çocuklar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Türkiye Beyaz Ay Derneği Afyonkarahisar Şubesi işbirliği ve Halk Eğitim Merkezi’nin desteğiyle düzenlenen kursa ilgi yoğun oldu. Yaklaşık 20 çocuğun katıldığı kursta öğrenciler iplere boncukları dizerek kolye, bileklik, tesbih ve daha birçok renkli ürün ortaya çıkardı. Dernek Başkanı Fatma Kilci Kavas’ın idaresinde devam eden kursta hazırlanan ürünler satışa sunuluyor. Satıştan elde edilen gelirle de yine öğrenciler için sosyal aktiviteler düzenlenecek.
Dernek Başkanı Fatma Kilci Kavas yaptığı açıklamada, otizmli çocukların düzenledikleri kurs ve etkinliklerle sosyalleştiklerini ifade ederek şöyle konuştu:
“Burada çocuklarımız Halk Eğitim Merkezi kursları sayesinde kolye ve bileklik yapıyorlar. Bu sene Afyonkarahisar’ımız için önemli bir yıl, çünkü Büyük Taarruz’un 100. Yılı. O nedenle biz de çocuklarımıza ay yıldızlı, Atatürk’lü yine günün anlam ve önemini anlatan bileklikler yaptırıyoruz. Bunların satışa sunacağız, elde ettiğimiz gelirle de çocuklarımıza yönelik etkinlikler planlıyoruz.”
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat