alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bu Merkezde Öğretmenler İlk Yardım Eğitimi Alıyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bu Merkezde Öğretmenler İlk Yardım Eğitimi Alıyor
A
a

Bu Merkezde Öğretmenler İlk Yardım Eğitimi Alıyor-Soner Çelik-(Bilecik-İha)

Sütiş Eskişehir
Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılan ilk yardım eğitim merkezinde, ilçede görev yapan öğretmenlere yönelik ilk yardım eğitimleri veriliyor.
Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Özcan, “İlk yardım eğitim merkezinde, ilçede görev yapan öğretmenlere, Sağlık Bakanlığınca yetkilendirilen eğiticiler tarafından, ilk yardım uygulamaları, hayat kurtarma teknikleri, yaralanmalar, yanık, kırık, çıkık, zehirlenme, boğulma, yaşam desteği gibi konularda hem uygulamalı hem de teorik eğitimler verilmekte, katılımcılara da onaylı sertifika düzenlenmektedir” dedi.
Özcan; “İlçemizdeki büyük bir eksiği kapatan ilk yardım eğitim merkezinde, okullarımızda oluşması muhtemel kazalar, yaralanmalar ve diğer hayati tehlikeli durumlar hakkında, öğretmenlerimizin bilgi ve becerilerinin arttırılması, acil müdahale ile hayat kurtarılmasının da sağlanması hedeflenmektedir. Önümüzdeki dönemlerde, ilçemizde faaliyet gösteren sanayi kuruluşları ve fabrikalarda çalışanlar ile işletme yetkililerine de aynı eğitimlerin verilmesi yönünde hazırlık ve çalışmalar yapılmaktadır.”
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat