alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bu İlçede 6 Milyon Tavuk, 5 Bin İnsan Yaşıyor

Videoyu Aç Bu İlçede 6 Milyon Tavuk, 5 Bin İnsan Yaşıyor
A
a

Türkiye’De Yumurta Fiyatlarının Belirlendiği Ve Merkez Nüfusunun 5 Bin Olduğu Başmakçı İlçesinde Yaklaşık 6 Milyon Tavuk İle Yumurta Üretimi Gerçekleştiriliyor. Tavuk Sayısı Nüfusa Göre Oranlandığında İse Kişi Başına Yaklaşık Bin 200 Tavuk Düşüyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye’de yumurta fiyatlarının belirlendiği ve merkez nüfusunun 5 bin olduğu Başmakçı ilçesinde yaklaşık 6 milyon tavuk ile yumurta üretimi gerçekleştiriliyor. Tavuk sayısı nüfusa göre oranlandığında ise kişi başına yaklaşık bin 200 tavuk düşüyor.
Günlük yaklaşık 5 milyon yumurtanın üretildiği Başmakçı ilçesi Türkiye’de yumurta fiyatlarının belirliyor. İlçede ilginç olan ise tavuk sayısının insan nüfusunun bin katından fazla olması.
Yumurta üreticisi İsmail Kök, tavuk sayısı ile insan nüfusu arasında çıkan oransal farka esprili bir dille yaklaşarak, “Yumurtalar tavuklar yumurtladıktan sonra paketleme bölümüne geçiyor. Paketleme bölümünde paketlendikten sonra sevkiyat bölümüne geçiyor ve sevkiyat bölümünde sevkiyat gerçekleşiyor. Şuan bulunduğumuz çiftlikte 40 bin tavuk var. 300 bin kapasitemiz var, 50 bin civciv kapasitemiz var. Tavukların önlerine otomatik yemleme yapılıyor. Yumurtalar otomatik sistemle paketleme alanına geçiyor. Başmakçı’da toplam 6 milyon civarında tavuk var ve ilçenin nüfusu 5 bin civarında” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat