alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bisiklet Severler “Bisikletini Al Gel” Etkinliğinde Bir Araya Geldi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bisiklet Severler “Bisikletini Al Gel” Etkinliğinde Bir Araya Geldi
A
a

Afyonkarahisar’In Emirdağ İlçesinde Emirdağ Kaymakamlığı Ve Emirdağ Belediye Başkanlığının İşbirliğinde “Bisikletini Al Gel” Etkinliği Düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar Emirdağ Kaymakamlığı tarafından “Bisikletini Al Gel” etkinliği düzenlendi.
Bisiklet sporunu özendirme ve yaygınlaştırma amacıyla bisiklete binerek, Emirdağ Cumhuriyet Meydanı’ndan Türkmenakören köyü arasında bisiklet severlerle bisiklet süren Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, hem bisiklet sporunun faydasına hem de trafiğin rahatlamasına dikkat çekti. Kaymakam Bilici, “Bisiklet ile hem bedenen hem de ruhen rahatlıyorsunuz. Ayrıca alışkanlık haline getirilirse trafiği de rahatlatıyor. Bu anlamda da bir farkındalık oluşturuyorsunuz. Etkinliğe katılan vatandaşlarımızı tebrik ediyorum. Emirdağ’ımızda artık bu kültürün ve bilincin gelişmesi gerekiyor. Bunu da daha çok öğrencileri ve yetişkinlerimizi kanalize ederek yapmamız gerekiyor. Bugün bir bilinç bir farkındalık oluşturmak adına böyle bir etkinlik yapıldı. Bu kültürün oluşması lazım. Araç ve asansör gibi kullanımlardan uzaklaşmamız lazım. Sağlıksız beslenmenin de arttığı günümüzde sosyal sorumluluk projeleri geliştirip gençleri spora alıştırmalıyız” dedi.
Kaymakam Bilici, daha sonra Emirdağ Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan ve Türkmenakören köyünde son bulan etkinliğin ardından bisiklet severlerle Emirdağ Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde bir araya geldi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kurban Bayramınız Kutlu Olsun - İYİ Parti Eskişehir
Kurban Bayramı tebriği - Eskişehir Kent Konseyi