alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bilecik Belediyesi’Nden Sokak Hayvanları İçin Örnek Davranış

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bilecik Belediyesi’Nden Sokak Hayvanları İçin Örnek Davranış
A
a

Bilecik Belediyesi’Nden Sokak Hayvanları İçin Örnek Davranış

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik Belediyesi, artan kar yağışı ve düşen hava sıcaklıkları nedeniyle beslenme ve barınma zorluğu yaşayan sokak hayvanlarını unutmadı.
Belediye ekipleri tarafından şehir genelinde kedi ve köpekler için belirlenen bölgelere mama bırakıldı. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bırakılan mamalar soğukta yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için adeta can oldu. Ekipler tarafından şehrin dört bir yanında sokak hayvanlarının yoğun olduğu noktalara ve yem ve mamalar ile su kapları bırakıldı.

"Vatandaşlarımız bu kış günlerinde can olabilirler"
Vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet eden Bilecik Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürü Nedret Avcı, “Ekiplerimiz, tüylü dostlarımızın açlık tehlikesi ile karşı karşıya kalmamaları için sokaklardaki belli noktalara yem ve mama bırakıyor. Sokak hayvanlarımızın bu zorlu hava şartlarında aç ve susuz kalmasına seyirci kalamayız. Şehir merkezinde olduğu gibi şehir merkezimiz dışında da sevimli dostlarımızın yanındayız. Bu konuda vatandaşlarımız da özellikle bugünlerde gerekli duyarlılığı göstermeye devam etmeli. Vatandaşlarımız evlerinin önüne bir kap mama ve su bırakarak patili dostlarımıza bu kış günlerinde can olabilirler" şeklinde açıklama yaptı.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Göksel Tantuni Eskişehir