alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Başkan Kurt, seçim için startı verdi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Başkan Kurt, seçim için startı verdi
A
a

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 18 Haziranda gerçekleşmesi beklenen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri için seçim çalışmalarına başladı. Seçim çalışmaları startını Seyitgazi’den veren Başkan Kurt, Seyitgazi ve Kırka’da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, seçim çalışmalarına Seyitgazi’den başladı. Başkan Kurt, Seyitgazi ve Kırka’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Başkan Kurt’un ilk adresi Seyitgazi Belediyesi oldu.  Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ile bir araya gelen Başkan Kurt’un ziyaretine CHP Seyitgazi İlçe Başkanı İsmet Ayrancı, Odunpazarı ve Seyitgazi Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyeleri ve çeşitli mahallelerin muhtarları da katıldı. Uğur Tepe’nin makamında gerçekleşen ziyarette, Başkan Kurt seçim çalışmalarına Seyitgazi’den başladıklarını söyledi. Ak Parti Hükümeti’nin 20 yıl boyunca Eskişehir için gerekli ve kalıcı bir çalışma yapmadığını kaydeden Başkan Kurt, gerçekleşecek olan seçimlerin önemine dikkat çekti. Başkan Kurt’a ziyareti için teşekkür eden Uğur Tepe, “Sizin seçim çalışmalarına Seyitgazi’den başlamanız bizim için önemli. Sizin desteğinizi her zaman hissediyoruz. Sizin Seyitgazili olmanız da bizim için büyük şans. Destekleriniz için teşekkür ederiz” dedi. Tepe, Seyitgazi’de gerçekleştirdikleri çalışmalar ve yapacakları projeler ile ilgili Başkan Kurt’a bilgi verdi. Tepe, ziyaret sonunda Başkan Kurt’a kendilerine verdiği destek için teşekkür ederek, teşekkür plaketi takdim etti.

Başkan Kurt, seçim için startı verdi 10.01.2023
"KİMSEYİ KANDIRMAYIN!"
Ziyaretin ardından Başkan Kurt, Uğur Tepe, Odunpazarı ve Seyitgazi Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyeleri ile beraber CHP Seyitgazi İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Burada Seyitgazi İlçe Başkanı İsmet Ayrancı ile bir araya gelen Başkan Kurt, Tepe ve beraberindeki heyet, bir süre seçimler ile ilgili konuştu. Seçim sistemi ile ilgili de konuşan Başkan Kurt, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu sistem tek adam üzerine kurulmuş.  Sayın Erdoğan’a göre dizayn edilmiş. Tayyip Erdoğan rahatsızlandıkça, yaşlandıkça sistem çökmeye başladı.  Siyasi ve hukuk olarak 2002’den daha kötü durum düştük.  Şu anda tek adam yönetimi keyfi bir yönetimdir. Hiçbir çiftçi 2002’deki durumundan daha iyi değil. Kimse kendini kandırmaya kalkmasın, başkasını kandırmaya kalkmasın. Köylerimizde okul yok, köylerimizde imam yok. Köylerimizde ebe, hemşire yok. Sağlık ocağı yok. Yol yok. Bu böyle bir yapı içerisinde huzur bulma şansımız yok. O nedenle Kemal Kılıçdaroğlu 6’lı bir ittifakı oluşturdu.  Birbirine benzemeyen, birbiriyle aynı şeyi düşünmeyen  insanları  partileri yan yana  getirdi ve ortak bir hedefte buluşturdu. Bu hedef de parlamenter demokratik sistem. Parlamenter demokratik sisteme döndüğümüz takdirde Eskişehir’den seçilecek milletvekilinin bir itibarı, bir faydası olur.”

"HEDEFİMİZ BELLİ"
Seçime girecekleri 6 partiyle birlikte hem bir anayasa taslağı hem de 9 ana konuda ve yaklaşık 60 alt başlıkta bir program hazırladıklarını ifade eden Başkan Kurt, “Demek ki bu sistem de koalisyon şartmış.  Koalisyonu seçim öncesi kurduk ki seçimden sonra bu ülkeyi çok güzel yönetelim. Biz çalışmalarımıza başladık.  Bu dönem Seyitgazi’den çok daha farklı destek istiyoruz ve bekliyoruz. Hem Seyitgazi Belediyemizle Uğur Başkan sayesinde yapılamayanları yapmaya başladık. Odunpazarı Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi’nin destekleriyle Seyitgazi’de farklı bir ortamı oluşturduk. Şimdi hedef bellidir. Biz hazırız. Birlikte iş üreteceğiz, birlikte sonuç alacağız. Onun için de Cumhuriyet Halk Partisi’nin Millet İttifakı ile beraber kuracağı iktidar da biz, halkça ve hakça bir bölüşüm üzerine politika geliştireceğiz.  Bu konu da bize destek olun” diye konuştu.

"KARIŞ KARIŞ GEZDİ"
Başkan Kurt, Tepe,  ve beraberindeki heyetin bir sonraki adresleri İyi Parti’nin Seyitgazi İlçe Başkanlığı oldu. Burada İyi Parti Seyitgazi İlçe Başkanı Recep Kılıçarslan ile buluşan Başkan Kurt ve Tepe bir süre Kılıçarslan ile sohbet ederek, çalışmalarında başarılar diledi. Seyitgazi’deki bir sonraki adres Türkiye Muhtarlar Derneği Seyitgazi Şubesi oldu. Burada Şube Başkanı Erhan Erden ile bir araya gelen Başkan Kurt ve Tepe ardından da Seyitgazi esnafını ve pazarını ziyaret etti. Seyitgazi’de bulunan iş yerlerini ve dükkanları tek tek ziyaret eden Başkan Kurt ve Tepe, esnafa hayırlı işler diledi. Başkan Kurt ve Tepe Seyitgazi Pazarına da giderek, pazarcı esnafı ile bir araya geldi. Başkan Kurt Seyitgazi ziyaretinde bir dönem futbol oynadığı ve başkanlığını yaptığı Seyitgazi Spor Kulübüne futbol topu hediye etti. Başkan Kurt ve Tepe ile beraberindeki heyetin bir sonraki adresi Kırka oldu. Başkan Kurt ve Tepe Kırka’da Maden İşçileri Sendikası Kırka Şubesi’ni de ziyaret etti. 
 
1000
icon
Hakan 10 Ocak 2023 11:03

Odunpazarı bölgesi cadde ve sokaklar tarla gibi yollar hep bozuk başkanımız orları da gezsin. Secim zamanı da olsa.

4 0 Cevap Yaz
Hakan 10 Ocak 2023 11:00

seçim zamani geldi tabii.

4 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat