alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Başkan Akağaç: ’’Uluslararası Öğrencilerimize İlçemizin Şanlı Tarihini Anlattık’’

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Başkan Akağaç: ’’Uluslararası Öğrencilerimize İlçemizin Şanlı Tarihini Anlattık’’
A
a

Başkan Akağaç: ''Uluslararası Öğrencilerimize İlçemizin Şanlı Tarihini Anlattık''

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından uluslararası öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen oryantasyon faaliyetleri çerçevesinde Dumlupınar Şehitliğine ziyaret gerçekleştirildi.
(DPÜ) Dumlupınar Üniversitesi’nin kuruluş ve kurtuluş şehri Kütahya’nın tanınırlığının artırılması ve tüm dünyaya anlatılması hedefinin gerçekleştirilmesi için Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Uluslararası Öğrencilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Batur’un destekleriyle düzenlenen gezide, üniversitenin logosunda da yer alan Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı ile Dumlupınar Şehitliği, Şehit Baba - Oğul Anıtı’nı ziyaret eden uluslararası öğrenciler, burada İstiklâl Marşı ve Kur’an-ı Kerim okuyarak dua etti. Gezi sırasında öğrenciler İslam coğrafyasının da kurtuluşunu simgeleyen topraklarda millî ve manevi değerler hakkında bilgilendirildi.
Öğrencileri Dumlupınar ilçesinde karşılayan Belediye Başkanı Şemsettin Akağaç, yaptığı açıklamada, ’’Öğrencilerimize gezi sırasında tarihi yerlerin önemi hakkında bilgilendirme yaptık. İlçemizin önemi hakkında gerekli olan tüm bilgileri verdik. Son olarak öğrencilerimize öğle yemeği ikramında bulunduk. Gezinin düzenlenmesinde ve ilçe tanıtımında emeği olan herkese teşekkür ederim’’ dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat