alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Balık Ölümlerinin Artmaya Başladığı Akarçay’Da Temizlik Çalışması Başlatıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Balık Ölümlerinin Artmaya Başladığı Akarçay’Da Temizlik Çalışması Başlatıldı
A
a

Afyonkarahisar’In En Önemli Yeşil Alanlarından Birisi Olan Ancak Son Günlerde Oksijen Seviyesinin Yetersizliğine Bağlı Olarak Balık Ölümlerinin Artmaya Başladığı Akarçay’Da, Devlet Su İşleri (Dsi) İş Makineleri İle Temizlik Çalışması Başlatıldı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Afyonkarahisar’ın en önemli yeşil alanlarından birisi olan ancak son günlerde oksijen seviyesinin yetersizliğine bağlı olarak balık ölümlerinin artmaya başladığı Akarçay’da, Devlet Su İşleri (DSİ) iş makineleri ile temizlik çalışması başlatıldı.
DSİ’den yapılan açıklamada, son günlerde balık ölümlerinin yaşanması ve kötü kokuların yayılması nedeniyle Akarçayın temizlenmesi için DSİ 18. Bölge Müdürlüğü tarafından ortak çalışma başlatıldı. Olası sel ihtimalini azaltan ve kente farklı bir değer katan Akarçay’da, kuraklık nedeniyle su sirkülasyonunun azalmasına bağlı olarak kirlilik oluşması nedeniyle Akarçay’ın temizlenmesi için çalışmalar büyük bir titizlikle devam ediyor. Yapılan temizlik çalışmasının bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanmasının beklendiği ifade edildi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat