alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

Bakan Bilgin: “Önümüzde Eyt İle İlgili Tek Bir Model Var”

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Bakan Bilgin: “Önümüzde Eyt İle İlgili Tek Bir Model Var”
A
a

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Kamuoyunun Merakla Beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (Eyt) Konusunda Net Konuşarak, “Birçok Televizyon Kanalında Çeşitli Uzmanlar Ellerinde Kalemle Hesaplar Falan Yapıyorlar. Onların Hiçbiri Bizim Önümüzde Yok Öncelikle Onu Söyleyeyim. 1999 Yılı Öncesi Biliyorsunuz Yaş İle İlgili Bir Sorun Var. O Sorunu Biz Çözüyoruz. Önümüzde Tek Bir Model Var Yani Çok Sayıda İnsan Var Tahmin Edeceğiniz Gibi” Dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kamuoyunun merakla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda, “Birçok televizyon kanalında çeşitli uzmanlar ellerinde kalemle hesaplar falan yapıyorlar. Onların hiçbiri bizim önümüzde yok öncelikle onu söyleyeyim. 1999 yılı öncesi biliyorsunuz yaş ile ilgili bir sorun var. O sorunu biz çözüyoruz. Önümüzde tek bir model var yani çok sayıda insan var tahmin edeceğiniz gibi” dedi.
Bakan Bilgin, ’2023 Doğru Şehir Buluşmaları’ çerçevesinde Afyonkarahisar’a geldi. Bir basın toplantısı gerçekleştiren Bakan Bilgin, gündemde sıcaklığını koruyan EYT’ye değindi. Açıklamasında ETY konusunda birkaç formül değil, tek formül üzerinde çalışma yaptıklarını kaydeden Bakan Bilgin, “Bu konuyla ilgili şunu söyleyeyim bir defa. Birçok televizyon kanalında çeşitli uzmanlar ellerinde kalemle hesaplar falan yapıyorlar. Onların hiçbiri bizim önümüzde yok öncelikle onu söyleyeyim. Televizyonda çıkarıyorlar işte ‘şunlar da girecek bunlar da çıkacak’ öyle bir şey yok. 1999 yılı öncesi biliyorsunuz yaş ile ilgili bir sorun var. O sorunu biz çözüyoruz. Önümüzde tek bir model var yani çok sayıda insan var tahmin edeceğiniz gibi. Onların teker teker durumlarını, primlerini, çalışma gün sayılarını, yılları gibi, bunları gözden geçirip, en uygun en kapsayıcı çözümlemeyi yapacağız. Niye şimdi açıklamıyorsunuz diyenler var. Henüz çalışmamız bitmedi. İkincisi adım adım açıklıyoruz. Zaten açıklasak da ocak ayından sonra uygulamaya sokulacak. Şimdi açıklamanı bir anlamı ve acelesi yok. Biraz önce bahsettiğim sorunları adım adım açıklayacağız. Aralık’ta da inşallah mecliste aralık ayının ilk haftası çalışma tertip ettiler. Meclise aralık ayında intikal ettireceğimizi zaten paylaştım” dedi.
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat