alexa
Fast Express tepe banner kampanya

112 Çağrı Merkezinden İstenilen Taleplerin Yüzde 40’I Banka İşlemleri

Videoyu Aç 112 Çağrı Merkezinden İstenilen Taleplerin Yüzde 40’I Banka İşlemleri
A
a

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, İl Genelinde 2 Bin 144 Vatandaşın 112 Çağrı Merkezini Aradığını, Taleplerin Yüzde 40'Inın Emekli Banka İşlemleri, Yüzde 13'Ü İlaç, Yüzde 11'İ Market Alışverişi, Yüzde 12'Si Seyahat İzni İle Yüzde 4'Ünün De Gıda Ve Yardım Talebi Olduğunu, İhtiyaç Ve Taleplerin Karşılandığını Söyledi.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk, il genelinde 2 bin 144 vatandaşın 112 Çağrı Merkezini aradığını, taleplerin yüzde 40’ının emekli banka işlemleri, yüzde 13’ü ilaç, yüzde 11’i market alışverişi, yüzde 12’si seyahat izni ile yüzde 4’ünün de gıda ve yardım talebi olduğunu, ihtiyaç ve taleplerin karşılandığını söyledi.
Osmaneli Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezinin çalışmaları hakkında Kaymakam Naif Yavuz ve Belediye Başkanı Münür Şahin ile ilgililerden bilgi alan Vali Şentürk, özveriyle çalışan personele teşekkür edip, vatandaşın ihtiyaçlarının hızlıca giderilmesi hususunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

"İnşallah bu sıkıntılı süreci hep beraber atlatacağız"
Türk milletinin zor zamanda insanlığını ortaya koyduğunu ve ihtiyaç duyulduğunda ’Ben de varım’ dediğini belirten Vali Şentürk, "Vatanını en çok kim seviyor? İhtiyaç olduğunda en çok ’Ben buradayım’ diyen. Bunun göstergesini oluşturulan merkezlerimizde görüyoruz. Burada hepimiz bir tehditle karşı karşıyayız bir salgın hastalık dolaşıyor. İnşallah bu sıkıntılı süreci hep beraber atlatacağız. Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen genel temizlik ve hijyen kurallarına harfiyen uyulması gerekiyor. Vefa Sosyal Destek Grubunda bulunan ve 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızla iletişim kurarken gerekmedikçe fiziksel temas edilmemesi önem arz ediyor. Risk altında bulunanlarla iletişim kurarken sosyal mesafe koşullarına riayet edilmeli. Korona virüs ile ilgili tedbirler hem görevliler hem de risk altında bulunan kişilerin tarafından titizlikle uygulanmalı" şeklinde konuştu.

Aranılan taleplerin yüzde 40’ı emekli banka işlemleri
Gıda yardımında bulunulan ve Medetli köyünde eşiyle birlikte yaşayan 68 yaşındaki Fazilet Demir’i ve telefonuna kontur talebinde bulunan Haceloğlu Mahallesi’nde ikamet eden Fatma Narman’ı kendisini tanıtarak arayan ve hatırlarını soran Vali Şentürk, Vefa Sosyal Destek İletişim Merkezlerinin oluşturulduğu günden bu yana il genelinde 2 bin 144 vatandaşın 112 Çağrı Merkezini aradığını, taleplerin yüzde 40’ının emekli banka işlemleri, yüzde 13’ü ilaç, yüzde 11’i market alışverişi, yüzde 12’si seyahat izni ile yüzde 4’nün de gıda ve yardım talebinin olduğunu, ihtiyaç ve taleplerin karşılandığını bildirdi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Anadolu Gazetesini Facebook'ta da takip edin, habersiz kalmayın!