alexa
Fast Express tepe banner kampanya

'Tepebaşı Belediyesi, yeni gelir kaynağı peşinde mi?'

Videoyu Aç 'Tepebaşı Belediyesi, yeni gelir kaynağı peşinde mi?'
A
a

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ne bağlı, Havacılık Parkı (Açık Hava Müzesi) arazisi, Tepebaşı Belediyesi tarafından, Üniversiteden geri talep edilmesi ile ilgili tepkiler artmakta

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’ne bağlı, Havacılık Parkı (Açık Hava Müzesi) arazisi, Tepebaşı Belediyesi tarafından, Üniversiteden geri talep edilmesi ile ilgili tepkiler artmakta.
Henüz konu ile ilgili karar kesinleşmemiş olsa da şehrimizin değerlerinden biri olan Havacılık Parkı veya Havacılık Müzesinin kapatılması söz konusu.
Konuya AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu da tepki göstererek, açıklamada bulundu.
Şehrimizin ve Tepebaşı İlçemizin nadide yerleri arasında olmasıyla ve şehrimizde bulunan Sivil Havacılık ve Askeri Hava üssünü, görsel olarak temsil eden müzenin arazisine, göz dikilmesine tepki gösteren Başkan Çizmelioğlu şunları söyledi:
“Havacılık alanında büyük bir yükseliş içerisinde olan şehrimiz, 1. Hava İkmal ve Bakım Komutanlığının yanı sıra, Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek okulunu da içinde barındırmaktadır.  Bu denli hava araçları ile arası iyi olan şehirde, havacılık Parkı (hava müzesi), şehrimizin ve ilçemizin nadide değerleri arasına girmiştir.
Havacılık Müzesi arazisi, Anadolu Üniversitesine tahsis edilerek, üniversite tarafından, gençlerimizi havacılığa teşvik amaçlı olarak, müze şeklinde faaliyet göstermektedir ve 1998 yılından itibaren müze hemşerilerimize ve şehrimizi ziyarete gelen turistlere hizmet vermektedir.
Ancak Tepebaşı Belediyesi, nereden icap ettiyse, Anadolu Üniversitesinin rektör değişikliği arasında, arazi tahsisini iptal ederek, arazinin boşaltılmasını talep ediyor.
Kültür ve Sanat şehri olmasıyla her fırsatta övünen Tepebaşı Belediyesi, Havacılık Parkını- Açık Hava Müzesini, kültür servetinden saymamakta mı ya da gelir elde edemediği için, o alanı ticari faaliyete çevirmeyi mi düşünmektedir?
Şehrimizin değeri olan ve ilçemize kültürel katkı sağlayan bu alanın Ticari kaygılar uğruna kaybedilmemesini istiyoruz ve bu talihsiz, tahsis iptal kararının geri çekilmesini bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.


 
1000
icon
ziyaretçi yok 22 Mayıs 2020 09:31

son bir kaç yıldır yoldan geçerken baktığımda parkı gezen pek kimseyi görmüyorum.bir sürü insan çalışıyor orda güvenlik danışma idari bina bahçıvan falan derken üniversitenin bütçesine yük olduğunu düşünüyorum.

0 1 Cevap Yaz
Çizmelioğlu 21 Mayıs 2020 19:52

Çizmelioğlu'nun Tepebaşını ve Eskişehir'i hiç tanımadığı konuşmasından belli. Konuşmasında ; "Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksek okulunu" demiş kendileri. Anadolu Üniversitesi'nde Sivil Havacılık Yüksekokulu diye bir "Yüksek okul" yok. Eskişehir'de de böyle bir okul yok. Kendilerinin Eskişehir Teknik Üniversitesi'nden de haberleri yok herhalde. Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde "Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi" var. Fakülteyle, yüksekokul arasında da dağlar kadar fark var. Neyse oralara girmeyelim...Açıklaması uzun sürer...

0 2 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat