alexa
Fast Express tepe banner kampanya

’Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ Renkli Görüntüler Oluşturdu

Videoyu Aç ’Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ Renkli Görüntüler Oluşturdu
A
a

Bilecik’Te 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' Renkli Görüntüler Oluşturdu

Bilecik’te kadınların görünürlüğü artırmak ve bisiklet kullanımına dikkat çekmek isteyen kadınlar, Süslü Kadınlar Bisiklet Turu düzenledi.
Bilecik’te kadınların görünürlüğü artırmak ve bisiklet kullanımına dikkat çekmek isteyen kadınlar, Süslü Bisiklet Turu etkinliği düzenleyen gönüllü kadınlar, 7 yıldır bisiklet turlarına katıldığını söyledi. Etkinliği organize edenlerden Bilecik Belediyesi Proje Geliştirme ve Eğitim Birimi personeli Ayşin Yardımcı, Türkiye’de ilk olarak Süslü Bisiklet Turu’nu 2013 yılında İzmirli tarih öğretmeni Sema Gür tarafından düzenlendiğini belirtti. O yıl sosyal medya üzerinden duyurulan bisiklet turun yaklaşık 300 kadının katıldığı anlatan Yardımcı, sözlerine şöyle devam etti;
"2013 yılında İzmir’de başlayan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, bu yıl yurt içi ve yurt dışında eş zamanlı olarak 63 kentte düzenlendiği. Bisikletin kent içi yaşamın bir parçası. Bizler de Bilecik’te 7 yıldır Avrupa Hareketlilik Haftasında Süslü Kadınlar Bisiklet Turu düzenliyoruz. Ayrıca, Otomobilsiz Kentler Günü’nde de bisikletimiz, kendimizi süsleyip hep beraber toplu sürüş yapıyorduk. Ama bu yıl farklı bir şekilde bireysel olarak, dilediğimiz istediğimiz güzergâhta turumuzu yaptık. Amacımız, yılda bir pazar değil, her pazar şehrimizin bir bölümü neden otomobilsiz olmasın. Bunun için elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Arıman masaustu reklami
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat