alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

(Özel) Yüksek Güvenlikli Geri Gönderme Merkezi 2 Ay İçinde Faaliyete Geçiyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç (Özel) Yüksek Güvenlikli Geri Gönderme Merkezi 2 Ay İçinde Faaliyete Geçiyor
A
a

Kamu Düzenini Bozan Ya Da Kaçak Yollarla Ülkede Bulunan Yabancılar İçin Kütahya'da Yaptırılan 'Yüksek Güvenlikli Geri Gönderme Merkezi'nin 2 Ay İçerisinde Faaliyete Geçeceği Bildirildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kamu düzenini bozan ya da kaçak yollarla ülkede bulunan yabancılar için Kütahya’da yaptırılan ’Yüksek Güvenlikli Geri Gönderme Merkezi’nin 2 ay içinde faaliyete geçeceği bildirildi.
Kütahya İl Göç İdaresi Müdür Vekili Nesrin Küçük, merkezle ilgili 2 yıldır devam eden yapım çalışmaların tamamlandığını kaydetti. Küçük, "Kütahya’da Geri Gönderme Merkezi 400 kişi kapasiteli. Merkez 2 yıldır inşaat halindeydi. 73 güvenlik görevlisi 2 şoför, 18 kişilik temizlik görevlisi var. İki tekniker ve gelecek olan gıda mühendisi, berber ve kuaför gibi yeni birimler açılacak. Doğalgaz, su ve elektrik tamam. Yolumuz yapıldı. Merkez en geç iki ay içinde faaliyete geçecek" diye konuştu.
Kütahya - Eskişehir karayolu üzerindeki bölgede yaptırılan ve 400 kişi kapasiteli merkezde, kamu düzenini bozan ya da yasa dışı yollarla Kütahya’da yaşayan yabancıların sınır dışı işlemlerinin tamamlanmasına kadar gözlem altında tutulacağı ifade edildi.
Avrupa Birliği’nce (AB) finanse edilen ve ’Yüksek güvenlikli’ olarak yapılan merkez, İHA tarafından havadan da görüntülendi.
Kütahya’da bin 900’u Suriyeli olmak üzere toplam 13 bin yabancı uyruklu kişinin yaşadığı öğrenildi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat