alexa
Fast Express tepe banner kampanya 2

(Özel) Öğrenciler Robotik Kodlama Dersiyle Hem Öğreniyor Hem Eğleniyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç (Özel) Öğrenciler Robotik Kodlama Dersiyle Hem Öğreniyor Hem Eğleniyor
A
a

(Özel) Öğrenciler Robotik Kodlama Dersiyle Hem Öğreniyor Hem Eğleniyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen robotik kodlama dersleriyle öğrenciler hem verimli zaman geçiriyorlar hem de öğreniyorlar.
Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in öğrencilere yaz tatili hediyesi olarak ücretsiz verilen ’Robotik Kodlama’ dersleri büyük ilgiyle takip ediliyor. Bilecik Belediyesi Bien Seramik Matematik Müzesinde verilen eğitimlerde öğrenciler teorik bilginin yanı sıra uygulamalı çalışmalar gerçekleştiriyor.
Haftada iki gün dört seans şeklinde verilen eğitimler hakkında bilgi veren Eğitmen Serpil Yılmaz,‘’Çocuklarımız Algoritmik ve Tasarım Odaklı Düşünmeyi Keşfediyor! sloganıyla hazırlanan program kapsamında, faydalı eğitimler aldıklarını belirterek, şunları söyledi:
‘’Bien Seramik Bilgi Evi Matematik Müzesi’nde gerçekleştirilen “Robotik Kodlama” kursuna 6-10 yaş arası çocuklar katılıyor. Amacımız çocuklarımızın yaz tatilini eğlenceli şekilde geçirmesi yanı sıra faydalı bilgileri de edinmesidir. Bu anlamda bizlere desteklerini sunan Belediye Başkanımız Semih Şahin’e çok teşekkür ediyorum. Çocuklar eğitimleri büyük bir ilgiyle takip ediyor ve sürekli devam etmesini istiyor. Uygulamalarımız kapsamında üç tane robot yapıyoruz. Kodlama olarak da 10 tane robot çalışmamız var. Her konuya uygun matımız var. O matta saatleri, mevsimleri ve gezegenleri öğreniyorlar. ‘’ ifadelerini kullandı.
Çocuklar ve aileleri de robotik kodlama kurslarını beğenerek takip ettiklerini belirterek, katkıları dolayısıyla Belediye Başkanı Semih Şahin ve Eğitmen Serpil Yılmaz’a teşekkür ettiler.
Kaynak : Bilecik Yerel Haberler - İHA
Ariman web reklam 2
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat