alexa
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun

"Eskişehir gibi olmalı"

Videoyu Aç "Eskişehir gibi olmalı"
A
a

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adayı CHP'li Bayraklı Belediye başkanı Hasan Karabağ, İzmir için hayalini anlatırken Eskişehir'i örnek gösterdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı CHP’li Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ulusal bir televizyonun canlı yayınında soruları cevaplandırdı. Karabağ, sorulara yanıt verirken İzmir'in merkezi için hayalinin Eskişehir olduğunu söyledi.
"Nasıl bir İzmir hayal ediyorsunuz?" sorusunu yanıtlayan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, şöyle devam etti: 
"İzmir marka bir şehir olmalı. Kaçak yapı, gecekondu sorununu çözmeli. Proje tadilatları ve revizyon planları ile yeni yeşil alanlar yeni donatı alanlar çıkar ve orta vadede canlandırırsınız. İzmir merkezi eski yıllara dönmeli, eskisi gibi turist gelmeli, Eskişehir gibi olmalı. Kentsel dönüşüm ile beraber belli insan grupları bu bölgelere geliyor; oradaki yaşam standartları biraz daha gelişiyor, gecekondu hak sahipleri biraz daha sosyal ve ekonomik yaşam standartlarını yükseltiyor; dolayısıyla ekonomik ve sosyal sıçrama oluyor. Ankara’nın Dikmen dönüşümü örnek bir proje. Bir kentin değişmesi insan malzemesinin, insan dokusunun da değişmesini sağlıyor. İzmirimiz kentin çeperleri ile değişerek, dünyanın en güzel şehri olmaya hak kazanmaya devam edecektir." 

 
Kaynak : AnadoluGazetesi.com
1000
icon
memduh 16 Kasım 2018 18:52

Türkiye çilesinin 'nabız atışı' ile büyüyen bir yürek örneğinin bilinçle örülen bir kaderini yakalamak olmalı İzmir ve tüm Türkiyle!

0 0 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat