alexa
Fast Express tepe banner kampanya

"Anladık ki doğru şehirdeyiz"

Videoyu Aç "Anladık ki doğru şehirdeyiz"
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üniversite sınavında Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversite’yi kazanan öğrencileri otogarda karşılamaya devam ediyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi üniversite kayıtlarının başlaması ile birlikte şehrimize gelen öğrencilere ve velilere yardımcı olmak amacıyla otogarda bilgilendirme standı kurdu. 24 saat boyunca hizmet veren stantta öğrencilere, şehir ile ilgili bilgilerin yanı sıra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in ‘Hoş geldiniz’ mektubu veriliyor.
Yoğunluğun yaşandığı gece saatlerinde öğrenciler ve velilere, Büyükşehir Belediyesi’nin dinlenme salonunda ücretsiz yiyecek ve içecek ikramları sağlanırken, sabah saatlerinde ise öğrenciler ve aileleri yine Büyükşehir Belediyesi’nin kendileri için sunmuş olduğu otobüslerle üniversitelerine ve kayıt bürolarına ücretsiz ulaşım sağlıyorlar.  
Eskişehir’in öğrenci kenti olduğunu duyduklarını ama bunu ilk günden otogarda hissedeceklerini düşünmediklerini ifade eden öğrenciler, yapılan uygulamanın kendilerini son derece memnun ettiğini ifade ettiler.
 
Ünlü radyocudan Büyükerşen’e teşekkür
Türkiye’nin en çok dinlenilen radyocularından biri olan Nihat Sırdar da yaptığı programda Yılmaz Büyükerşen ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bu uygulama dolayısıyla teşekkür etti. Sırdar sunduğu programda “Belediyesinden halkına kadar Eskişehir tam bir öğrenci şehri. Bu uygulamada olduğu gibi tüm şehir öğrenciye pozitif yaklaştığı için haliyle Eskişehir de öğrencilerin en mutlu, en huzurlu olduğu şehir oluyor” dedi.

 
1000
icon
B paşalı 25 Ağustos 2019 12:45

Belediye olarak Büyük erşene gerçekten helalolsun ben bir Türk miliyedci olarak Temizlik imandan gelirderler herkesin görüşüne saygı duyulmalı Ben. 4 Sene önce istanbuldan 12 Yaşındaiken Sayın Hüsamettin hocam begenip Es es çocugummu kazan dırdıgında eskişehir otagarında tuvaletlerde temizlik gördüm. Belediye olarak Ümimi tuvaletler heryerde ücretsiz olmalı Bütün belediyeler Örnek almalı Eskişehir bunu yapıyor helalolsun es ese İman tuvaletten başlar Es ese başarılar

0 0 Cevap Yaz
vedat 22 Ağustos 2019 16:58

bu öğrenciler 2 veya 4 yılın sonunda evlerine nasıl dönecekler acaba . inşallah kişilik kaybı olmadan evelerine dönerler

4 3 Cevap Yaz
Erdem 22 Ağustos 2019 16:54

BIRAKIN artık parlatmayı , reklamı . eskişehirin sorunlarıyla ilgilenin . habercilik bu değil. bitmeyen tramvay hatlarını haber yapın.

5 3 Cevap Yaz
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat