Türk Dünyası Mühendisler Ve Mimarlar Birliğinin Kütahya Şubesi Törenle Hizmete Sunuldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Türk Dünyası Mühendisler Ve Mimarlar Birliğinin Kütahya Şubesi Törenle Hizmete Sunuldu
A
a

Türk Dünyası Mühendisler Ve Mimarlar Birliğinin Kütahya Şubesi Törenle Hizmete Sunuldu

Sütiş Eskişehir
Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğinin (TDMMB) Kütahya Şubesi törenle hizmete açıldı.
TDMMB Genel Sekreteri Dr. İlyas Demirci, birliğin 5’i Türkiye’de olmak üzere dünyada toplam 36 şubesinin bulunduğunu ifade etti.
Açılış töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, "Kütahya olarak dünya kenti olmak istiyorsak iddialı olmak zorundayız. İddialı olmak için de birbirimize inanmalı, güvenmeli ve kenetlenmeliyiz" dedi.

"Kütahya tarihiyle, kültürüyle ve ruhuyla bizim şehrimizdir"
DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya’nın medeniyetler şehri olduğunu dile getirdi. Kızıltoprak, "Kütahya çok önemli bir Türk şehridir. Kütahya ahi şehridir. Bu şehir her yönüyle bizim şehrimizdir. Kütahya tarihiyle, kültürüyle ve ruhuyla bizim şehrimizdir. Türk Dünyası Mühendis ve Mimarlar Birliğinin Kütahya’nın sahip olduğunu zenginliği başta diğer şehirler olmak üzere Türk dünyası kardeş şehirleriyle paylaşacağına eminiz" ifadelerini kullandı.

"Kapımız, ’ben yerliyim, milliyim’ diyen herkese açık"
Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğinin (TDMMB) Kütahya Şube Başkanı Abdurrahman Yıldız, "Şubemizin kapısı herkese açıktır. Ben milliyim, ülkeme hizmet etmek isteyen herkesle çalışırız. Kültür ve sanatı olmayan milletlerin geçmişi olmaz. Kültür sanat başta olmak üzere şubemizde çalışmalar yapacağız" diye konuştu.
Konuşmaların ardından TDMMB’nin Türkiye’deki 5. şubesinin açılış kurdelası protokol üyeleri tarafından ’Hayırlı olsun’ temennisi ile kesildi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi