Tohumluk Patateslerin Kontrolü Yapıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Tohumluk Patateslerin Kontrolü Yapıldı
A
a

Afyonkarahisar Tarım Ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim Ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü Teknik Elemanları Afyonkarahisar’Da Ve Diğer İllerde Hasat Edilip Depolanan Tohumluk Patateslerin Kontrollerine Devam Ediyor.

Sütiş Eskişehir
Afyonkarahisar Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik elemanları Afyonkarahisar’da ve diğer illerde hasat edilip depolanan tohumluk patateslerin kontrollerine devam ediyor.
Afyonkarahisar Sandıklı, Emirdağ, Şuhut, İhsaniye ve Sinanpaşa ilçerinde yaklaşık 4 bin 956 da alanda tohumluk patates ekilişi yapıldı. Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Tohumluk patateslerin sertifikasyona esas tüm kontrolleri Tarımve Orman İl Müdürlüğü tarafından tohumluk kontrolörleri tarafından yapılıyor. Üretim yapılan tohumluklardan sertifikasyona esas olmak üzere gerekli numuneler alınarak ilgili laboratuvara analiz için gönderiliyor. Üreticiler tarafından sertifikalı tohum kullanımı verim ve kalite artışı açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca sertifikalı tohum ile toprakta mevcut ve tohumla taşınan bazı hastalıklardan dolayı oluşan kayıplar minimum düzeydedir.”
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi