Tobb Kütahya Osb Mtal’De Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Tobb Kütahya Osb Mtal’De Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı
A
a

Tobb Kütahya Osb Mtal’De Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı

Sütiş Eskişehir
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kütahya Organize Sanayi (OSB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTL) Protokol Yürütme Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.
Kütahya l Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı arasında 2020 yılında imzalanan mesleki eğitim işbirliği protokolü çerçevesinde düzenlenen Protokol Yürütme Kurulu (PYK) toplantısı yapıldı.
Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şube Müdürü Rahime Eşen, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Eskioğlu, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emin Yüce ve Okul Müdürü Ali Kesgin katıldı. Toplantının gündeminde, önceki PYK toplantısının değerlendirilmesi ve 2023-2024 öğretim yılının değerlendirilmesi gibi konular yer aldı. Katılımcılar, mesleki eğitimin kalitesini artırmak ve sanayi ile eğitim arasındaki işbirliğini güçlendirmek amacıyla atılacak adımları masaya yatırdılar.
Toplantıda, ayrıca, mesleki ve teknik eğitimin bölgedeki sanayi ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmesi için yapılması gerekenler ve geleceğe yönelik projeler de ele alındı. Toplantının sonunda, işbirliğinin devamlılığı ve geliştirilmesi için tüm tarafların üzerine düşen görevleri yerine getirme kararlılığı vurgulandı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi