Tavşanlı’Da Kitap Fuarı Açıldı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Tavşanlı’Da Kitap Fuarı Açıldı
A
a

Tavşanlı'da Kitap Okuma Ödül Töreni Ve Kitap Fuarı Açıldı

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde gerçekleştirilen kitap fuarı ilgi gördü. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan proje ile öğrencilerin kitap okuma alışkanlığını destekleme ve okuduğunu anlama becerilerini artırma amaçlı velilerin de katılım sağladığı bir dizi kitap okuma ve somut materyal tasarlama etkinliği gerçekleştirildi.
Gerçekleştirilen proje ile; İlkokul, ortaokul ve lise kademelerinde ayrı ayrı belirlenen kitaplarla öğrenciler kendi düzeylerine uygun içeriklerle buluştular, yaşadıkları şehrin dokusunu, ilçe tarihi ve kültürel zenginliklerini hem okudular hem de öğretmen ve velileri ile birlikte yaptıkları etkinliklerle perçinlediler.
Projenin sonunda yapılan ödül töreni ve kitap fuarına Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Raşit Refik Küçükkağnıcı, Tavşanlı Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Emre Kul, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, projede yer alan idareci,öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Proje kapsamında okutulan kitapların yazarlarının katılım belgeleri Kaymakam Hayrettin Baskın tarafından takdim edildi. Törenden sonra gerçekleştirilen Kitap Fuarı’nda yazarlar; Mesut Kocaman, Recep Özkul, Gülcan Çetindağ Can, Murat Kırmızı , Yakup Çelebi, Osman Said Demiryılmaz, Merve Şentürk kitaplarını imzaladılar.
Program sonunda projede emeği geçen Osman Said Demiryılmaz ve proje ekibine, katılım sağlayan öğrenci veli ve öğretmenlere, yazarlara ve TOG aracı ile destek olan Sanayi ve Ticaret Odası’na teşekkür edildi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi