Tavşanlı’Da Hıdırellez Buluşması

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Tavşanlı’Da Hıdırellez Buluşması
A
a

Dua

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesi Kuruçay Beldesi Güzelyurt Mahallesi’nde Hıdırellez coşkusu yaşandı. MHP Tavşanlı İlçe Başkanı Kürşat Öztaş ve Kuruçay Belediye Başkanı Rengül Atıcı’nın da katıldığı etkinlikte, dualar edildi, halk oyunları gösterileri izlendi ve lezzetli gözlemeler ikram edildi.
Etkinlik, dualarla başladı. Ardından yöresel halk oyunları ekipleri, zeybek ve halaylar eşliğinde coşkulu gösteriler sundu. Katılımcılar, bu güzel atmosferde baharın gelişini kutlamanın keyfini yaşadılar.
Etkinliğin önemli konuklarından MHP Tavşanlı İlçe Başkanı Kürşat Öztaş, yaptığı konuşmada baharın gelişinin umut ve bereket getirdiğini söyledi. Öztaş, "Hıdırellez, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemiz gereken özel bir gün. Bu güzel günde bir araya gelerek baharın coşkusunu yaşıyoruz" dedi.
Kuruçay Belediye Başkanı Rengül Atıcı da yaptığı açıklamada, gelenek ve göreneklerin yaşatılmasının önemini vurguladı. Atıcı, "Hıdırellez şenliğimizle birlikte baharın coşkusunu tüm beldemizle paylaştık. Katılan herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Etkinlik, ikram edilen lezzetli gözlemelerle sona erdi. Katılımcılar, bu güzel organizasyondan dolayı Kuruçay Belediyesi’ne ve emeği geçenlere teşekkür etmeyi ihmal etmedi.
Hıdırellez şenliği, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılması ve birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesi açısından önemli bir yere sahip. Bu tür etkinliklerin düzenlenmesi, kültürel değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasına da katkıda bulunuyor.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi