Şuhut’Da Filistin İçin Hayır Çarşısı Kuruldu

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Şuhut’Da Filistin İçin Hayır Çarşısı Kuruldu
A
a

Afyonkarahisar Şuhut İlçe Müftülüğü Ve Türkiye Diyanet Vakfı (Tdv) Şuhut Şubesi İle Kadın Ve Gençlik Kolları, Filistin'deki Mağdurlara Destek Olmak Amacıyla 'Gazze Ve Gazeli' Nin Yanındayız' Sloganıyla Hayır Çarşısı Kuruldu.

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Afyonkarahisar Şuhut İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Şuhut Şubesi ile Kadın ve Gençlik Kolları, Filistin’deki mağdurlara destek olmak amacıyla ’Gazze ve Gazeli’ nin Yanındayız’ sloganıyla hayır çarşısı kuruldu.
Şuhut Belediye Meydanı’nda yapılan hayır çarşısında Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, Müftü Fatih Aytekin, din görevlileri ve ilçe sakinleri katıldı.
Hayır çarşısının açılışında vatandaşların gelerek alışveriş yapıp katkı vermeleri bizleri mutlu edecektir diyerek konuşan Aytekin sözlerine şu şekilde devam etti:
"Asırlardır ceddimiz zalimlere engel, mazlumlara şemsiye oldu. Bu geçmişte olduğu gibi bugün de böyle. İnşallah gelecekte de böyle olacak. Yardımların orada çoluk çocuk demeden herkesi yakan ateşi söndürmek için bir damla su misali katkı sunacağı inancındayız. Bu katkıyı genişletmek için hayır çarşımızı açtık.”
Kaynak : Afyonkarahisar Yerel Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi