Simav’Da 590 Öğrenci Kütahya Ve İlçelerindeki Tarihi Yerleri Tanıdı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Simav’Da 590 Öğrenci Kütahya Ve İlçelerindeki Tarihi Yerleri Tanıdı
A
a

Simav’Da 590 Öğrenci Kütahya Ve İlçelerindeki Tarihi Yerleri Tanıdı

Sütiş Eskişehir
Simav Kaymakamlığı bünyesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen “Şehrimi Tanıyorum” projesi çerçevesinde ilçedeki 590 6. sınıf öğrencisi Kütahya ve ilçelerindeki tarihi yerleri ziyaret etti.
“Şehrimi Tanıyorum” projesi çerçevesinde ilçedeki 590 6. sınıf öğrencisi, Simav Belediyesi tarafından sağlanan ulaşım desteği ile Dumlupınar Şehitliği, Aizanoi Antik Kenti, Kütahya Kalesi ve Arkeoloji Müzesi gibi tarihi yerleri öğretmenleriyle birlikte ziyaret ederek Kütahya’nın tarihi ve kültürel miraslarını tanıma fırsatı buldular. Akabinde gerçekleştirilen bilgi yarışması ile öğrenciler gezip gördükleri yerlerde edindikleri bilgi ve deneyimlerle yarışmayı başarılı bir şekilde tamamladılar.
“Şehrimi Tanıyorum” projesi, ilçedeki 6. sınıf öğrencilerinin Kütahya ve ilçelerinin milli tarihini ve milli kültürünü bilen, bu değerlere sahip çıkan ve gelecek kuşaklara aktarabilecek yeterli donanıma sahip bireyler yetiştirmek, Kütahya ve ilçeleri ziyaret ederek tarihi ve kültürel zenginliklerin farkına varmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirildi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi