Sanatçı İsmail Yiğit’Ten ’Lale Ve Çininin Dansı’ Konulu Sergi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Sanatçı İsmail Yiğit’Ten ’Lale Ve Çininin Dansı’ Konulu Sergi
A
a

Sanatçı İsmail Yiğit'ten 'Lale Ve Çininin Dansı' Konulu Sergi

Sütiş Eskişehir
Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, çini sanatçısı İsmail Yiğit tarafından İstanbul Lale Müzesi’nde düzenlenen "Lale ve çininin dansı" sergisini ziyaret etti.
Sergide, toplamda 550 farklı eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Bu eserler arasında 250 adet 16. yüzyıl İznik çinilerinin replikaları, 41 adet lale ve sakura çiçeklerinden oluşan çini eserleri ve İsmail Yiğit’in özgün çalışmaları yer aldı.
İsmail Yiğit, 41 yıllık sanat hayatı boyunca geliştirdiği yetkinliği ve özgün tarzı ile büyük takdir topladı. Sergide yer alan her bir eser, ziyaretçiler tarafından hayranlıkla incelendi. Başkan Kahveci, sergiyi gezerken eserleri detaylı bir şekilde inceledi ve İsmail Yiğit’in sanata olan katkılarını takdirle karşıladı. Sergideki eserlerin, özellikle Kütahya’nın çini sanatındaki önemini vurguladığını belirtti.
Kahveci sergi anı defterine ise şu satırları not düştü, "Sayın İsmail Yiğit’in İstanbul Lale Müzesi’ndeki 550 eserine ait koleksiyonun sergilenmesi ile ilgili çalışmayı gözlemlediğimde, çininin ve lalenin geldiği konumun Kütahyamızın bilinirliğini güçlendirmesine katkısı çok yüksektir. Değerli sanatçımıza en kalbi şükranlarımla."
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi