Rektör Kızıltoprak’Tan Altıntaş Myo’Da İlk Ders

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Rektör Kızıltoprak’Tan Altıntaş Myo’Da İlk Ders
A
a

Rektör Kızıltoprak’Tan Altıntaş Myo’Da İlk Ders

Sütiş Eskişehir
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Altıntaş Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “İlk Ders: Vatan” başlıklı etkinlikte açılış dersini verdi.
Altıntaş Meslek Yüksekokulunda düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak’ın yanı sıra Altıntaş Kaymakam Vekili Hüseyin Bozoğlan, Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, Altıntaş MYO Müdürü Öğr. Gör. Ahmet Sinan Kılıçoğulları, Çavdarhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Arif Kolay, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Konuşmasında Üniversiteye adını veren Dumlupınar Zaferi’nden söz eden Prof. Dr. Kızıltoprak, "Dumlupınar Zaferi, Türk tarihinin en önemli zaferlerinden birisidir. Bu zafer, Anadolu’nun Türk yurdu olduğunu ve sonsuza dek böyle kalacağını tüm dünyaya kanıtlamıştır. Değerli öğrencilerim, adını Dumlupınar Zaferi’nden alan bu üniversitede okumanın kıymetini bilmelisiniz" dedi.
Etkinliğin ardından Rektör Kızıltoprak, öğrencilerden gelen soruları yanıtladı ve sorunlarını dinledi. Kızıltoprak, daha sonra Meslek Yüksekokulunun akademik ve idari birimlerinde incelemelerde bulundu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi