Rektör Kızıltoprak’In Tavşanlı’Da ’Üniversite-Sanayi İş Birliğini Arttırma’ Temasları

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Rektör Kızıltoprak’In Tavşanlı’Da ’Üniversite-Sanayi İş Birliğini Arttırma’ Temasları
A
a

Rektör Kızıltoprak’In Tavşanlı’Da Üniversite-Sanayi İş Birliğini Arttırma Temasları

Sütiş Eskişehir
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, üniversite-sanayi iş birliğini arttırmak amacıyla Tavşanlı Leblebiciler Sitesi ve Organize Sanayi Bölgesinde bulunan firmalara ziyaretlerde bulundu.
Tavşanlıda leblebi üretim faaliyetlerini sürdüren firma sahipleri Zeynel Korkmaz ve Himmet Özer ile Tavşanlı Leblebiciler Derneği Başkanı İsmail Şen’le bir araya gelen Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Aydın ve Tavşanlı MYO Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik eşlik etti.
Ziyarette leblebi üretim süreçlerini gözlemleyen Rektör Kızıltoprak, firmaları üniversite ile işbirliği içerisinde olmaya ve yeni projeler üretmeye davet etti. Ziyaretin devamında Tavşanlı Organize Sanayi bölgesinin en büyük firmalarından olan elektrik donanım firması Genel Müdürü Necati Çağatay Üstündağ ile bir araya gelen Rektör Kızıltoprak, üniversite ile birlikte yürütülen mevcut projeler ile ileriye dönük geliştirilebilecek projeler hakkında istişareler gerçekleştirildi.
Kurumlar arasındaki iş birliğinin arttırılması konusunda mutabık kalınan toplantı sonrası Kızıltoprak, fabrika üretim hatlarını gezerek milli otomobil TOGG’un elektrik-elektronik malzemelerinin üretim süreçleri hakkında Genel Müdür Üstündağ ve Ar-Ge Müdürü Sema Yurt Yıldırım’dan bilgiler aldı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi