Prof. Dr. Azmi Yerlikaya, Küresel İnovasyon Zirvesi’Nde Kütahya’Yı Temsil Etti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Prof. Dr. Azmi Yerlikaya, Küresel İnovasyon Zirvesi’Nde Kütahya’Yı Temsil Etti
A
a

Yerlikaya, Küresel İnovasyon Zirvesi'nde Kütahya'yı Temsil Etti

Sütiş Eskişehir
EUREKA’nın 2023-2024 Türkiye dönem başkanlığı kapsamında gerçekleştirilen Küresel İnovasyon Zirvesi’ne Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesini temsilen Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı (AD) Başkanı Prof. Dr. Azmi Yerlikaya katıldı.
Zirve, Prof. Dr. Hasan Mandal’ın açılış konuşmasıyla başladı. Prof. Dr. Mandal, zirvenin iş birliğini ve yeniliği teşvik etmek açısından önemli bir platform olduğunu vurguladı. Mandal, dijital dönüşüm ve yeşil dönüşüm fikrinde yenilikçi yaklaşımların sadece mevcut zorlukları ele almakla kalmayıp, gelecekteki sorunlara da çözüm sunduğunu belirterek, ulusal ve uluslararası ölçekte önemli çalışmaları tamamladıklarını ifade etti. Zirve sırasında Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rana Sanyal’a, Avrupa’da kadınların yenilik ve girişimcilik alanlarındaki üstün katkıları nedeniyle Avrupa Kadın İnovatörler Ödülü verildi. Danimarka’dan Ulf Christensen ise glioma beyin tümörlerinin hassas teşhisi ve tedavisi üzerindeki çalışmalarıyla Eurostar Proje Ödülü’nü aldı.
Ayrıca zirvede Prof. Dr. Yerlikaya ile İspanya’nın Eureka Ulusal Koordinasyon Merkezi’nden Oscar Fernndez Moyano ile verimli bir toplantı yapıldı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi