Mesleki Eğitimin Geleceği Adlı Kitap Yayınladı

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Mesleki Eğitimin Geleceği Adlı Kitap Yayınladı
A
a

Berker Kılıç Mesleki Eğitimin Geleceği Adlı Kitabını Yayınladı

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde yayın hayatına devam eden Kitap Kulübü Yayınları, Esra Kılıç ve Berker Kılıç tarafından hazırlanan Endüstri 4.0 mesleki eğitimin geleceği isimli akademik eseri yayına sundu. Eser elektronik çağda mesleki eğitim yaklaşımlarını ve temellerini merkeze alıyor.
Kitapta Endüstri 4.0 teknolojilerinin iş dünyasına etkisinin yanı sıra, mesleki eğitimin geleceği üzerine değerlendirmeler yer alıyor. Dr. Berker Kılıç, endüstri 4.0 ile birlikte, iş dünyasında teknolojik dönüşümler yaşanırken, meslekler ve iş süreçlerinin değiştiğini mesleki eğitimin de bu değişime uygun bir şekilde şekillendiğine dikkat çekiyor.
Kitap hakkında detaylara değinen Kılıç, "Günümüzde mesleki eğitim, endüstri 4.0 teknolojilerini içeren yeni beceri ve bilgilere dayalı olarak yeniden tasarlanmaktadır. Bu kitap, bu yeni beceri ve bilgilerin neler olduğunu ve mesleki eğitimde nasıl yer alması gerektiğini açıklamaktadır. Ayrıca, eğitim kurumları ve işletmeler arasında yapılan iş birliklerinin ve staj programlarının önemini vurgulamaktadır.
Kitapta ayrıca, mesleki eğitimin geleceği için öngörülerde bulunulmaktadır. Endüstri 4.0 teknolojilerinin hızla geliştiği bir çağda, mesleki eğitim programlarının esneklik, yenilikçilik ve sürdürülebilirlik ilkesi ile tasarlanması gerektiği vurgulanmaktadır’’ diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi