Menfez Sistemi İle Su Tahliyesi Kütahya Osb’De Hayata Geçiriliyor

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Menfez Sistemi İle Su Tahliyesi Kütahya Osb’De Hayata Geçiriliyor
A
a

Menfez Sistemi İle Su Tahliyesi Kütahya Osb'de Hayata Geçiriliyor

Sütiş Eskişehir
Kütahya Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) alt yapı güçlendirme çalışmaları çerçevesinde, yağış dönemlerinde oluşan suların etkili bir şekilde tahliye edilmesini sağlamak amacıyla menfez çalışmaları başladı. Bölgenin sanayi faaliyetlerine aralıksız devam edebilmesi için hayati öneme sahip olan bu çalışmalar, alt yapının daha dayanıklı hale getirilmesini hedefliyor.
Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; menfez çalışmalarının sadece tahliye problemini çözmekle kalmayacağı, aynı zamanda çevre koruma açısından da büyük bir adım olduğu vurgulandı. Yağış sularının kontrolsüz şekilde birikmesinin yol açabileceği olumsuzlukların önleneceği belirtildi.
Proje çerçevesinde, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi girişinde bulunan mera alanının düzenlenerek menfez sistemleriyle entegre edileceği ve bu sayede yağış sularının daha hızlı bir şekilde tahliye edilebileceği ifade edildi. Ayrıca, proje sonunda oluşturulacak modern alt yapı sayesinde bölgenin daha dirençli bir yapıya kavuşması ve gelecekte muhtemel sıkıntıların minimize edilmesi hedefleniyor.
Menfez çalışmalarının planlanan süre içinde tamamlanması ve bölgenin iş sürekliliği ile çevresel denge açısından olumlu etkilerinin gözlemlenmesi bekleniyor. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi, altyapı güçlendirmesi sayesinde hem sanayicilerin daha güvenli bir ortamda üretim yapabilmesini sağlayacak hem de çevreye duyarlı bir yaklaşımın bir parçası olarak örnek teşkil edecek.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi