Yapay plajda öncelik Türk vatandaşlarının!

Kentpark’taki Yapay plaj, açıldığı ilk günden bu yana ilgi odağı oluyor. Özellikle Haziran-Ağustos ayları arasında büyük bir eksikliği gideriyor.

9 Temmuz 2024 09:32
A
a
Sütiş Eskişehir
Kentpark’taki Yapay plaj, açıldığı ilk günden bu yana ilgi odağı oluyor. Özellikle Haziran-Ağustos ayları arasında büyük bir eksikliği gideriyor.
Yapay plajda serinlemek için Kütahya, Bilecek, Afyonkarahisar gibi illerden gelen vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla…
Ancak, geçen haftaya kadar vatandaşların bir konuda ciddi şikayeti vardı…
-Yabancı uyruklular nedeniyle rahatsız oluyoruz!
Yabancı uyruklu dedikleri Suriyeli, Afganistanlı…
Belediye şikayetler artınca harekete geçmiş ve basit bir yöntem uygulamış…
Yapay plajdan yararlanmak isteyen Türk vatandaşları 190 lira öderken, yabancı uyrukluların 570 lira ödemesi gerekecek. 0-6 yaş Türk çocuklarına ücret ödemeyecek.
Olimpik havuz tarifesi de farklı değil. 0-6 yaş arası Türk çocukları için havuz ücretsiz. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına 240 lira olan olimpik havuz yabancı uyrukla vatandaşlara 720 lira oldu…
Uygulama ilk olarak geçen hafta sonu hayata geçirildi.
Büyükşehir Belediyesi bu kararı aldıktan sonra yapay plajdan yararlanan yabancı uyrukluların sayısı azalırken, Türk vatandaşlarının sayısı da hızlı şekilde artmış oldu…
Eskişehir’de kamu hizmetlerinden, yeşil alanlardan en çok yabancı uyruklular yararlanıyor. Kimi zaman Türk vatandaşları hizmet almakta zorlandıklarından şikayet ediyor…
Büyükşehir Belediyesi’nin bu uygulamasını mutlaka eleştirecek olanda vardır. Ancak unutmamak gerekir ki, kamunun görevi her zaman önceliği kendi vatandaşlarına vermesi gerekir.
 

AVUÇLARDA BİR ASLAN!

CHP Eskişehir Milletvekili İbrahim Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Arslan bu ziyareti Sosyal medya hesabından paylaştı ve kamuoyuna şu bilgilendirmeyi yaptı:
-Her Şey Çok Daha Güzel Olacak! İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na; tekrar seçildiği @istanbulbld başkanlığı görevi nedeniyle, hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerimi ilettim. Ziyaretim sırasında içten ve yakın ilgisini esirgemeyen değerli başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ederim.

İbrahim Arslan, günün anısına bir de Eskişehir’i simgeleyen bir lületaşı pipo armağan etmişti. Genelde lületaşı pipo armağan ettiğimizde “Osmanlı padişahını ya da vezirlerini anlatan bir pipo başlığı” armağan edilirdi.
Arslan’ın piposunun başlığı tahmin ettiğiniz gibi Aslan’dı…
Tesadüf değilse ki tesadüf olduğunu düşünmüyorum, İnce düşünülme, son derece zekice kurgulanmış bir armağan…
İkilinin avuçlarında sıkı sıkıya tuttukları bir aslan simgesi!  İstanbul’da hep akıllarda kalacak gibi…
 

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 12 BİN LİRA OLACAK?

En düşük emekli aylığı 2024 Ocak ayından bu yana 10 bin lira! Kök maaşı 8 bin lira olan bir emekli yasa gereği 10 bin lira aylık alıyordu.  Kök maaşı 8 bin lira olan bir emeklinin eline geçecek para yüzde 24,73'lük zamma rağmen yine 10 bin lira olacak.
Bunun anlamı şu…
Yüzde 24’lük zamma rağmen sıfır zam alacak bir milyonu aşkın emekli olacak.
AK Parti kulislerinden aktarılanlara göre en düşük emekli maaşının 12 bin liraya çıkarılması planlanıyor. Son kararı yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verecek. Bu rakamın Erdoğan tarafından biraz daha yükseltilebileceği konuşuluyor…
 

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Hep yeni bir başlangıç yapmak isteriz.
Peki yöntemi nedir?
Frank Robinson bakın ne diyor:
-Hiç kimse geriye gidip yeni bir başlangıç yapamaz. Ama bugün yeni bir son yapıp, yeniden başlayabilir!

GÜNÜN SÖZÜ!

En zor zamanları tek başına geçirdiğin için kendinle gurur duy!

GÜNÜN KARİKATÜRÜ

Şahin Erden Kuyumculuk
15 Temmuz 2024
1000
icon
Hakan 9 Temmuz 2024 14:39

Belediyeyi aldığı karardan dolayı kutlarım.Önce Türk vatandaşları.

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi