Nadir Küpeli’nin kaderi

Yaz aylarında gündem, biz gazetecilerin değimiyle “sakin geçer”… Ama bu defa böyle olmadı. Kazım Kurt, ardından Yılmaz Büyükerşen ve Nebi Hatipoğlu’nun açıklamaları bırakın Eskişehir’i Türkiye siyasetini bir anda salladı.

23 Ağustos 2023 09:10
A
a
Sütiş Eskişehir
Yaz aylarında gündem, biz gazetecilerin değimiyle “sakin geçer”…

Ama bu defa böyle olmadı.

Kazım Kurt, ardından Yılmaz Büyükerşen ve Nebi Hatipoğlu’nun açıklamaları bırakın Eskişehir’i Türkiye siyasetini bir anda salladı.

Yerel seçimler tüm partilerin odak noktası…

Aday adaylarının parti genel merkezleriyle ziyaret trafiği, kulisler, vaatler, seçime daha 7 ay bile olsa tam gaz sürüyor.

Bu köşede zaman zaman yazdığım gibi AK Parti’de adaylık sürecine ilişkin sis bulutları giderek dağılıyor.

Şunu bir kenara not edin.

AK Parti’nin Eskişehir özelinde Büyükşehir Belediye Başkan adayı için belirlediği standart şu:

Genç…
Ekonomik durumu iyi…
İş dünyasında kendini ispatlamış…
İşiyle meşgul, ailesine ve değerlerine bağlı bir kişi…
Bu kişi AK Partili olmasa da olur…

Bu kriterlere uyan Eskişehir’de pek çok kişi olabilir…
Bu kişilerden biri de Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli.
Adı, AK Parti’nin büyükşehir belediye başkan adayı olarak güçlü bir şekilde geçiyor.ES TV'de yayınlanan Ekstra Gündem programında meslektaşım Ali Baş ile birlikte Nadir Küpeli’yi konuk ettik ve merak edilen soruları kendisine yönelttik.
Küpeli,siyaset yapmaya vaktim yok” kelimesinin altını kalın kalemle çizdi.

Sözü Başkan Küpeli’ye verelim:

Siyasete mesafeli duruyorum. Hiç yakın olmadım.  Kısa bir geçmişe kadar pazar günü dahil çalışıyordum. Siyasete vaktim olmadı. 

Büyükşehir belediye başkanlığı için yakıştırılmalar yapılıyor. Böylesine şerefli ve kutsal bir görev için birilerinin sizi layık görmesi gururumuzu okşuyor.
Herkes AK parti üzerinden söylüyor. AK Parti’de belediye başkanlığı yapacak benim tanıdığım çok kişi var.

Peki toplum bunu niye söylüyor?

‘Özellikle son 6-7 yıldan beri OSB’de kısa sürede müthiş işlerin yapılması, kendi işlerinde de başarısız olmamış insanların şehirdeki belirli yerlerde belirli konumda yönetici olarak halkın daha refah içinde yaşaması için bu koltuklarda oturmalı’ diyorlar.

Kişilik de önemli burada.

Benimle ilgili olumsuz bir şey duymazsınız. İşimde, gücümde, ailemle mutlu bir insanım. İnsanlar da ‘Bu kişiden bize zarar gelmez ülkeye yarar gelir. Orasını güzel yaptıysa burasını daya iyi yapabilir’ diyor. 

Şunu da söylemeliyim: OSB bütçesi büyükşehir belediyesinin 6-7 katıdır. Bunu arkadaşlarımızla yönetiyoruz. Bundan dolayı da siyaseten sık sık bunları duyuyoruz. Bizzat bana söyleyenler de var.
Şu anda kendi şirketimizin işleri var. Yeni yatırımlarımız var. Bundan dolayı siyasete sıcak bakmıyorum. Yoksa büyükşehir belediye başkanlığı yapamam diye değil. Biz kısa zamanda belki daha da büyük işler yaptık. Şu anda zamanı değil diye düşünüyorum.”

Bir can alıcı soru daha yönelttim Küpeli’ye…

Peki ya Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, telefon edip sizin büyükşehir belediye başkan adayı olmanızı isterse, bu teklife ‘hayır’ diyebilir misiniz?

OSB Başkanı Küpeli, kadere olan inancını vurgulayıp, şu yanıtı verdi: 

Ben kadere inanırım. Eğer bu sizin kaderinizde varsa, bütün kainat bir araya gelse bunu engelleyemez. Bu anlamda tabii ki Cumhurbaşkanımız çok akıllı bir siyasetçi. Hangi durumda nasıl adım atacağını çok iyi bilir. Bana şu ana kadar böyle bir talep gelmedi. Ama eğer bu kısmetse kaderimizde varsa, bunu değiştirme gücü bende yok.”

Hasılı…

Ekonomik durumu iyi…

İş dünyasında kendini ispatlamış…

İşiyle meşgul, ailesine ve değerlerine bağlı bir kişi…

AK Partili olması şart değil…

AK Parti’nin bu kriterlerinin en güçlü adayı Nadir Küpeli’den başkası değil.

Görünen o.

Gün ola harman ola…

Kalın sağlıcakla.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi