Metin Güler ERİAD’ın hakkını teslim etmeli!

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir’de sevilen sayılan bir işadamı… Ticaret Odası’nda önemli projelere imza attı. Hayata kazandırdığı Kongre Merkezi ve Fuar alanı şehirdeki önemli bir eksiği giderdi.

10 Haziran 2024 09:22
A
a
Sütiş Eskişehir
Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir’de sevilen sayılan bir işadamı…
Ticaret Odası’nda önemli projelere imza attı. Hayata kazandırdığı Kongre Merkezi ve Fuar alanı şehirdeki önemli bir eksiği giderdi.
Eskişehirli ticaret erbabı ve esnaf sürekli Güler’in gözünün içine bakıyor. Yapacağı açıklamaları pür dikkat dinliyor.
Ancak, son dönemde şehirdeki ticaret ve ekonomi ile ilgili konularda bütünleştirici, kapsayıcı olması gerekirken adeta “çatışmacı” bir yöntemi tercih ettiği izlenimine kapılıyoruz…


Hatırlarsınız bir dönem “üye yapılması” konusunda Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Celalettin Kesikbaş ile karşı karşıya geldi, Sosyal medyada hafif çaplı bir çatışma yaşandı.
Son olarak ERİAD Başkanı Rüştü Şentuna, ETO Başkanı Metin Güler’e sitemlerini yolladı. ERİAD, yaklaşık 1,5 yıldır kontrolsüz havaalanı üzerinde proje çalışması yürütüyordu. İşi bitirme noktasına getirmişti. Güler, bu projeyi ERİAD’ın hiç adını geçirmeden anlattı. Haliyle işi yapanlar çaba gösterenler büyük bir hayal kırıklığına uğradı.
Şentuna’nın son derece kibar bir insan! Kolay kolay bu şekilde açıklama da yapmazdı. Demek ki üyelerde bu olaya epey kırılmış.
Şentuna, yaptığı açıklamasında kısaca şu cümlelere yer verdi:
-Ticaret Odası Başkanımız Metin Güler’den de konuyla ilgili bir toplantı talep ettik. Aslında lansmanı değerli kurumlarımızla birlikte yapmayı hedefliyorduk. Fakat Metin Başkan bu süreci dikkate almadan zamansız bir açıklama yaptı! ERİAD Ailemizin içinde üzüntüyle karşılanan ve motivasyon düşüklüğüne sebep olan bu açıklamalara karşın bizlerde lansman tarihimizi öne çektik!

Bir sitemdir.
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve Metin Güler şehrin ekonomisinde, ticaretinde ve sanayisinde ana gövde konumundadır. Lokomotiftir, sürükleyicidir. Kucaklayıcı, toparlayıcı ve birleştirici olmak zorundadır. Güler’in son açıklamasında art niyet olmadığını düşünüyorum. Şentuna ve ekibinin yaptığı çalışmayı takdir edip, hakkını teslim edecektir, diye düşünüyorum…


 

KAZIM KURT’UN RIZASI VARSA!

 Yöresel Lezzetler Festivali tartışma konusu olmaya devam ediyor. Daha sonradan öğreniyoruz ki, bu yöresel Lezzetler festivali Eskişehirspor’a maddi kaynak aktarılıyormuş…
Hatırlarsınız bu festivaller daha önce de olmuş ve tepki toplamıştı.
Sanırım 2-3 yıl önce Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Eskişehirspor’a maddi destekte bulunma şartıyla” festivale izin vermişti. Eskişehirspor’a maddi kaynak gerekli olduğu içinde kimse sesini çıkarmamıştı…
Gazeteci arkadaşlarımızın sosyal medya hesaplarından öğrendiğim kadarıyla, bu kez de benzer bir uygulama yapılmış.
Eskişehirspor’a maddi destek verilmiş ve Pazar için çadırlar kurulmuş…
Eskişehirspor denilince malum akan sular duruluyor.
Duruluyor ama Eskişehir esnafının mağdur olma gerçeğini değiştirmiyor! Bu gibi olaylarda bir iletişim eksikliği yaşanıyor. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, geçen yıllarda kamuoyunu bilgilendiriyor ve Eskişehir halkının rızasını aldıktan sonra izni veriliyordu…
Görünen o ki Başkan Kurt, “geçmiş yıllarda aldığı rızaya” dayanarak, bu yılda Eskişehirspor için panayıra izin vermiş…
Yine de kamuoyuna net bilgiler verilmesi gerekiyor…
Eskişehirspor’da sosyal medya hesabından Başkan Kurt’a teşekkür edince olay açıklığa kavuştu! Keşke önceden yapılsaydı da, bu karmaşa yaşanmasaydı!
Eskişehirspor’a ne kadar maddi destek sağlanacak! Bu panayırlar, bir yılda kaç kez tekrar edilecek!
En azından bu soruların yanıtının kamuoyuna verilmesi gerekir.
-Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değiyor mu bilelim!
 

HERKESİ MEMNUN EDERSEN!

Başlık hatalı değil!
Başarının sırrı üzerine inlerce makale, yüzlerce kitap yazıldı…
Başarıya giden yol anlatıldı…
Ama başarının sırrından ziyade, insanın niçin başarısız olduğunu anlatmak daha kolay…
Bir felsefeci “başarı” ile ilgili şu yorumu yapıyor:
-Başarının sırrını bilmiyorum ama başarısızlığın yolu herkesi memnun etmeye çalışmaktan geçer.
Herkesi memnun etmek isterken, bir bakmışsınız hiç kimseyi memnun edememişsiniz!
 

İSTATİSTİK!

Dünyada gıda fiyatları son bir yılda yüzde 3,4 düşerken Türkiye'de yüzde 69,9 arttı.
Bu bir istatistik…
Acaba bunu hangi ekonomist açıklayabilir!
 

EVERESTİN ÇÖPÜ!

Nepal ordusu, bu yıl Himalayalar'daki Everest, Nuptse ve Lhotse Dağları zirvelerinden 11 ton çöp toplandığını, 4 ceset ve 1 iskelet çıkarıldığını açıkladı.
 

REPLİK!

Gemide filminden bir replik:
-Bak oğlum eşyalara fiyat, insanlara değer biçilir. Fiyatı olmayan eşyaya çöp,  değeri olmayan insana giderken kapıyı ört denir.
 

GÜNÜN KARİKATÜRÜ


 
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi