Konser düzenlemek belediyelerin görevi!

Odunpazarı Belediyesi’nin  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Adalar’da düzenlediği “Göksel Konseri”ne 50 bini aşkın kişi katıldı…

12 Mart 2024 09:29
A
a
Sütiş Eskişehir
Odunpazarı Belediyesi’nin  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle
Adalar’da düzenlediği “Göksel Konseri”ne 50 bini aşkın kişi katıldı…
Kadınlar, gençler, yaşlılar, çocuklar…
Her yaştan, her gruptan, her siyasi görüşten insanlar vardı.
Zengini fakiri aynı anda aynı yerdeydi…
Soğuk havaya rağmen konsere gösterilen ilgi müthişti! Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un konuşması da kısa ve anlamlıydı:
-Eskişehir herkesi kucaklıyor. Bizim kapılarımız herkese açık. Sevgili kadınlar, gençler, Yalnız değilsiniz. Hiç korkmayın. Biz varız.Belediyelerimiz kimi zaman “bütçe eleştirileri” nedeniyle böylesi kitlesel konserleri düzenlemekten kaçınıyorlar, iptal ediyorlar! Oysa Göksel konserinde görüldüğü gibi bu tür konserler Eskişehirliler için bir ihtiyaç.
“Yapılmasında fayda var” demeyeceğim. Bu tür konserleri düzenlemek belediyelerin görevi! İnsanlarımız böylesi popüler sanatçıların konserlerine kolay ulaşamıyor.
Çoğaltılmasında fayda var!
Yılın belli dönemlerinde özel günlerde kitlesel konserler mutlaka yapılmalı!
 

ESKİŞEHİR İÇİN ÖNEMLİ FIRSAT!

Eskişehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ESİAD) Başkanı Kenan Işık, Türkiye’nin en büyük iş dünyası sivil toplum örgütü olan Türk İş Dünyası Konfederasyonu  (TÜRKONFED) yönetim kurulu üyeliğine seçildi…
TÜRKONFED çatısı altında 31 federasyon, 363 dernek üzerinden 100 bine yakın şirket ile temsil ediliyor.
Kenan Işık’ın yönetimde yer alması, Eskişehir’i böylesine önemli bir platformda temsil edecek olması şehrimiz açısından önemli bir fırsat!
Işık iş dünyasına yayınladığı mesajında şu görüşlere yer veriyor:
-Bölgemizin toplumsal, sanayi ve ticaret birikim ve kabiliyetlerini, ülkenin en büyük ve güçlü iş dünyası sivil toplum örgütünde temsil ederek, şehrimiz ve bölgemizin ihtiyaçlarını ulusal ve uluslararası platformlara taşımak, yüksek katma değerli ürün ve hizmetler ile şehrimizin ve bölgemizin üretim gücünü arttırmak için çalışacağız.


 

ZEKAMIZ ARTMADI!

Analitik psikolojinin kurucusu İsviçreli bilim insanı Carl GustavJung, insanlığın bilgisinin arttığını ama zekasının artmadığı görüşünü savunuyor…
Nesıl olduğunu ise şu cümlelerle açıklıyor:
-Bilgimiz arttı, ama zekâmız artmadı. Bu yüzden yeni fikirlere karşı tıpkı eski çağların karanlık dönemlerindeki insanlar gibi dar kafalı ve yetersiziz. Bilgide zenginleştik, ama bilgelikte zenginleşemedik.
İnsanlığımız karanlık çağ hatıralarından ne yazık ki bir türlü kurtulamıyor…
 

NARSİZM TESTİ!

Narsistler, bir başkasına ne kadar korkunç davranmış olurlarsa olsunlar kendilerini daima kurban olarak görürler. Onlara göre sorun yalan söylemeleri, aldatmaları, çalmaları ve istismar etmeleri değildir. Sorun şu ki, siz bunları fark etmeye başladınız...
Fark ediyorsanız suçlusunuz!
Fark edip uzaklaşıyorsunuz suçlusunuz…
Fark edip tepki gösteriyorsanız suçlusunuz…
Fark ediyor, onu katlanmaya devam ediyorsanız, kurbansınız! Kurtuluşunuz çok zor!
 
 

GÜNÜN SÖZÜ!

-Din insanları sakin ve sessiz tutmanın en mükemmel yoludur. Yoksulların zenginleri öldürmesini önleyen dindir.
-Napolyon Bonapart
 

GÜNÜN KARİKATÜRÜ

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi