Emine Edizgil’in gözünden İYİ Parti’nin taarruzu

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos’ta Afyonkarahisar’da yapacağı konuşmaya ilişkin, "Burada yapılacak önemli açıklamalar Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacak" dedi.

25 Ağustos 2023 09:07
A
a
Sütiş Eskişehir
İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos’ta Afyonkarahisar’da yapacağı konuşmaya ilişkin, "Burada yapılacak önemli açıklamalar Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacak" dedi.
30 Ağustos Zaferinin ön adımı Afyonkarahisar’da 26 Ağustos’ta büyük taarruzla atıldı.
Yarın 101. yıl dönümünü kutlayacağız…
Siyaset arenası ve kamuoyu, Akşener’in yarın yapacağı konuşmaya kilitlendi.

Gerçekten hiçbir şey eskisi gibi olmayacak mı?
Yerel seçimler için ittifaklara nasıl bakıyor?
İYİ Parti tek başına mı seçimlere girecek?
Akşener, AK Parti veya MHP’ye göz mü kırpacak, CHP’ye kapıyı kapatacak mı yoksa bazı illerde ittifak arayışında mı olacak?
Merak edilenlerin başında bu konular geliyor kuşkusuz.
Afyonkarahisar’da dün başlayan bölge il başkanları toplantısına katılan İYİ Parti İl Başkanı Emine Edizgil ile telefonla görüşme fırsatı bulunca, sorularım art arda geldi.
Afyonkarahisar’da şu anda sadece bölgenin il başkanlarının bir araya geldiğini ifade eden Edizgil, şunları söyledi:
“Burada ev sahibimiz Afyonkarahisar İl Teşkilatı. Ancak büyük bir organizasyon olduğu için civar illerin il başkanları da toplandık ve bir anlamda hep beraber misafirlerimize ev sahipliği yapacağız. Hep birlikte 26 Ağustos’ta yapılacak organizasyonun ayrıntıları üzerinde çalışıyoruz.
Etkinliklerimiz Şuhut ilçesinde başlayacak. Buradan hep birlikte Çakırözü’ne geçeceğiz. Daha sonra da Büyük Taarruz’un başladığı Kocatepe’ye geçilecek. Bölgede Büyük Türk imparatorluklarını temsil eden 16 büyük çadır kurulacak. Ayrıca iki seyyar aşevi faaliyet gösterecek. Gelen misafirlerimize öğlen yemeği ikram edilecek. Daha sonra da Genel Başkanımız Meral Akşener’in konuşması yapılacak.
Şu anda Genel Başkanımız Meral Akşener Afyonkarahisar’da bulunmuyor. Bölge il başkanları olarak ön hazırlıkları yapıyoruz. 26 Ağustos’ta gelecek Genel Başkanımız.”

Edizgil, “Bu toplantıda yerel seçimlere ilişkin fikir teatisinde bulunulacak mı?” yönündeki soruma, “Yerel seçimler, her seçim bölgesinde ayrı ayrı ele alınması gereken bir konu. Bölge il başkanları olarak yerel seçimleri şimdilik ele almadık. 26 Ağustos toplantısında da daha genel konuların ele alınacağını tahmin ediyorum. Muhtemelen yerel seçimleri daha sonra ele alırız” yanıtını verdi.

Peki ya Genel Başkan Akşener’in nasıl bir mesaj vermesi bekleniyor? 

İşte Emine Edizgil’in bu soruya, “İYİ Parti hür ve müstakil bir parti olarak yoluna devam edecektir. Sayın Genel Başkanımızın bu yönde bir açıklama yapmasını bekliyorum. Ancak ben ve il başkanlarımızın 26 Ağustos’ta yapılacak konuşmaya ilişkin bir bilgimiz yok” dedi ve ekledi:
“Genel Başkanımız konuşmasını Büyük Taarruz’un başladığı Kocatepe’de ve açık havada yapacak. Türkiye’de en son istediğimiz şey, her şeyin eskisi gibi olmasıdır. Çünkü ülkemiz giderek daha büyük sıkıntıların içine gömülüyor. Bu ülkenin yeniden ayağa kalkması en büyük dileğimiz. Türk Milleti yeniden ayağa kalkacak güçtedir. Buna öncülük edecek yegane kurum ise İYİ Parti’dir.”
Emine Edizgil’in dahil olduğu 26 Ağustos hazırlıkları ve beklentileri böyle…
Şu kesin ki…
Akşener’in 26 Ağustos’taki açıklamasında, Edizgil’in de “Türkiye’de en son istediğimiz şey, her şeyin eskisi gibi olmasıdır” ifadesinde karşılık bulan…
Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” cümlesi yer alacak.
Bu cümleyi, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu da geçen hafta Meral Akşener’i ziyaretinde söylemişti.
Tıpkı Ekrem İmamoğlu’nun dilinden düşürmediği ve 2019 yerel seçimlerine damga vuran “Her şey çok güzel olacak” sloganında olduğu gibi…
İYİ Parti’nin 2024 yerel seçim sloganı…
Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” gibi görünüyor?
Slogan güzel de…
Önce bunun altını dolduracak siyasi hamlelere ihtiyaç var.
İşte Akşener’in 26 Ağustos konuşması da buna gebe durumda.
Bilmem anlatabildim mi?
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi