Başkan Kurt'a şeker gibi öneri!

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un telefon numarasına vatandaşın ulaşması çok kolay. Uzun yıllardır telefon numarasını pek değiştirmiyor.

13 Eylül 2023 08:28
A
a
Sütiş Eskişehir
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un telefon numarasına vatandaşın ulaşması çok kolay. Uzun yıllardır telefon numarasını pek değiştirmiyor.
Vatandaş derdini, isteğini kendisine kolaylıkla ulaştırabiliyor…
Başkan Kurt’u mesaj atan bir vatandaş, pek de alışık olmadığımız bir öneri de bulunuyor:
-Sayın başkanım, Çay bahçelerinizde şekerli ve şekersiz çay uygulaması başlatınız. Şekerli 3 tl şekersiz çay 2.5 tl olsun. Adam şekersiz içiyor yine 3 tl veriyor. Hem halk sağlığı korunsun. Şekersiz uygulamasını ilk siz başlatın.
…/…
Geleneğimiz oldu!
Bir bardak çayın yanında mutlaka iki tane kesme şeker ya da toz şeker konuluyor…
İnsanımız artık şekerin zararlarını öğrendi. Ama yine de kolay kolay vazgeçemiyor.
Vatandaşın önerisi, komik gelebilir. Bence ciddiye alınmalı!
Ekonominin böylesine kırılgan olduğu ve tasarrufa gidildiği bir dönemde bence önemli ve değerli bir öneri…
Hem vatandaş hem belediye tasarruf edebilir…
Çayı şekersiz içen bazı vatandaşlar, çayla birlikte gelen şekerleri cebine attığına da tanık oluyoruz. Cebine atıyor çünkü parasını veriyor…
Vatandaşın önerisi tasarruf içeriyor…
Denemeye değer!
Bu konuya en önemli örnek  American Airlines, firması gösterebilir. Şirket, kahvaltı menülerinden tek bir zeytin tanesini eksilterek yılda 40 bin dolarlık tasarruf sağladı…
Başkan kurt, vatandaşın önerisini ciddiye almalı. Hem vatandaş kazanır, hem belediye…
 
 

KIRIM’A BARIŞ VE BEREKET!

 
Geçen hafta sonu Kırım Tatar kültürünün, geleneklerinin yaşatıldığı 35. Tepreş Şenliği yapıldı…
Kırım Tatarları o şenlikte buluştu…
Peki Kırım’da neler oluyor?
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar, Kırım Tatarlarının şenliğine bir meaj gönderdi. O mesajda Kırım’da ne olup bittiğini anlatıyor…
Mesajın bir bölümünü özetleyerek paylaşmak istiyorum…
 
-Ukrayna, Kırım'ı işgalden kurtarmak ve vatandaşlarının haklarını güvence altına almak için mümkün olan her şeyi yapıyor. Ukrayna yasalarına göre, Kırım Tatarlarına Ukrayna'nın yerli halkı statüsü verilmiş, Kırım Tatar Milli Meclisi resmi olarak onların temsil organı olarak tanınmış ve Kırım Tatar dili Ukrayna'da özel ayrıcalıklara sahip olmuştur.
 
-İnsan haklarının korunması ve Kırım'ın işgalden kurtarılması, 2021 yılında Kiev'de kurulan ve 63 ülke ile uluslararası kuruluşun üye olduğu Uluslararası Kırım Platformu tarafından kolaylaştırılmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 23 Ağustos'ta Uluslararası Kırım Platformu Üçüncü Zirvesi katılımcılarına hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Ukrayna'nın bir parçası olan Kırım'ın ilhakını tanımadığını, işgalin yasadışı olduğu gerçeğinin arkasında durduğunu ve Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü ve egemenliğini desteklemeye devam ettiğini yineleyen açıklamasını takdirle karşılıyoruz.
 
-Aynı zamanda Ukrayna, Kurtuluş Savaşı sırasında Türkiye'nin yaptığı gibi, yabancı bir saldırgana karşı meşru müdafaa hakkını kullanmaktadır. Bu mücadelede yüzlerce Kırım Tatarı, Çelebicihan'ın adını taşıyan milli tabur da dahil olmak üzere Ukrayna Silahlı Kuvvetleri saflarında işgalcilere karşı savaşıyor. Askerlerin birçoğu adalet mücadelesinde hayatını kaybetti. Onlara sonsuz şerefler!
 
-İnanıyoruz ki, ortak çabalarla kötülük yenilecek ve cezalandırılacaktır! Ukrayna kazanacak ve Kırım Tatar halkı tarihi vatanı Kırım'da özgürce yaşayabilecek ve milli kültürünü geliştirebilecek!
Hepinize barış ve bereket diliyorum!
 

DAYATMA KAYBEDER!

Uluslarası Düşünce Kuruluşları Ağustos 2023 raporunda dünyanın en değerli, üniversiteleri arasında yer alan London School Of Economics’ten de değerlendirme vardı.
Değerlendirmede   “Erdoğan’ın seçimlerdeki zaferi dört perdelik bir trajedi demekti” başlıklı bölümde şu tespitler yapıldı:
-Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferi en iyi olarak muhalefetin başarısızlıklarıyla açıklanabilir. Yenilginin temel nedeni, muhalefeti taktik hatalar mezarlığına hapseden Altılı Masa oluşumuydu. Yenilgiye giden yolculuğu Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını dayatmasına ve muhalefet içindeki kırılmalarla açıklayabiliriz.
…/…
Kısacası…
Sadece siyasette değil, yaşamın her alanında “dayatmada bulunan” kaybeder!

GÜNÜN SÖZÜ!

Çok fazla düşündük ama çok az hissettik. Makinelerden çok insanlığa ihtiyacımız var. Zekadan çok şefkat ve kibarlığa ihtiyacımız var. Bunlar olmadan yaşam şiddet dolu olur ve her şeyi kaybederiz.
Büyük Diktatör, Charlie Chaplin
 

GÜNÜN KARİKATÜRÜ

Günün Karikatürü 13 09 2023
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi