AK Parti’de Odunpazarı için Hikmet Çelik ismi öne çıkıyor!

AK Parti, iktidar oldu olalı Odunpazarı’nda Burhan Sakallı ile iki, Tepebaşı’nda ise Tacettin Sarıoğlu ile bir dönem tattığı seçim başarısını, Mart 2024 yerel seçimlerinde de yakalamayı çok istiyor.

30 Ekim 2023 09:01
A
a
Sütiş Eskişehir
AK Parti, iktidar oldu olalı Odunpazarı’nda Burhan Sakallı ile iki, Tepebaşı’nda ise Tacettin Sarıoğlu ile bir dönem tattığı seçim başarısını, Mart 2024 yerel seçimlerinde de yakalamayı çok istiyor.
Hiç kazanamadığı büyükşehir belediye başkanlığı için ise “çok istiyor” ifadesi yetersiz kalır.
Hangi parti istemez ki?
Eskişehir, başta Yılmaz Büyükerşen olmak üzere Ahmet Ataç ve Kazım Kurt ile yerel yönetimde Türkiye’ye önemli bir hikaye yazdı, yazmaya da devam ediyor.
Bu köşede, yapılanları satır satır yazacak değilim.
Buna mukabil AK Parti, bu seçim için “ince eleyip sık dokuyor” dersek sanırım yanılmış olmayız.
AK Parti’nin en deneyimli İl Başkanı Süleyman Reyhan’ın rehberlik ettiği vekiller Fatih Dönmez ve Ayşen Gürcan, özellikle merkez ilçeler ve büyükşehirde doğru adayların belirlenmesi amacıyla sivil toplum kuruluşlarından kanaat önderlerine kadar hemen hemen her kesimle istişarede bulunuyor.
Bu kapsamda en fazla aday adayının çıkacağı ön görülen Odunpazarı için AK Parti içinde Çevre ve Şehircilik, İklim Değişikliği İl Müdürü Hikmet Çelik’in ismi iyiden iyiye dillendirilmeye başlandı.
Gerçi henüz aday adaylığı müracaatları başlamadı.
Ortalıkta gezen bir anket çalışması vardı malumunuz, onu da İl Başkanlığının yaptırdığını bizzat Süleyman Reyhan ESTV ekranlarında açıkladı.
Odunpazarı Belediyesi için “AK Parti’nin Odunpazarı Belediye Başkan adayı sizce kim olsun?” sorusuyla yaptırılan anketteki isimlerden Hikmet Çelik, Mart 2014’ten 2016’ya kadar İl Müdür Yardımcısı, son 7 yılı aşkın süredir de Çevre ve Şehircilik, İklim Değişikliği İl Müdürlüğü koltuğunda oturuyor.
Hikmet Çelik, eylül ayı başında, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Eskişehir Şubesi ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şubesini ziyaret ederek, adeta sahaya inen bir bürokrat.
Sonra…
Eylül ortalarında TOKİ tarafından ihalesi yapılan ve 2022 yılında yapı ruhsatları kurumunun düzenlediği Odunpazarı 1. etap 598 konut, 2. etap 428 konut, 3. etap 1.035 konut, 4. etap 1.048 olmak üzere toplam 3 bin 109 konut inşaatının yapıldığı şantiyelerde incelemelerde bulundu.
Hikmet Çelik’in 29 Eylül’de AK Parti Odunpazarı ilçe Genişletilmiş Yönetim Kurulu toplantısına katılması bazı siyasi partilerin temsilcileri ve özellikle CHP İl Başkanı Talat Yalaz tarafından eleştirilince…
AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ümit Sezer, Çelik’ten bölgede Bakanlığın planlama ve projeleri ile ilgili detaylı bilgi aldıkları söyledi.
Hikmet Çelik de bu toplantıda, kentsel dönüşüm, afet riski taşıyan mahalleler ve TOKİ’nin ilçede yaptığı konut projeleri olmak üzere bakanlığın Odunpazarı bölgesine yapacağı ve devam eden projeleri hakkında bilgi verdiğini bir şekilde duyurdu.
Bu ayın sonuna doğru bu defa Hikmet Çelik’i maden sahalarında inceleme yaparken gördük.
Odunpazarı ilçesi sınırlarında faaliyet gösteren bir maden ocağı ve kırma, eleme, öğütme tesisinde yapılan çevresel incelemelerde Çelik ve beraberindeki teknik ekip, tesisin mevzuata uygunluğunu değerlendirdi.
Anlayacağınız 45 yaşında, ortaokulu Eskişehir Sami Sipahi Ortaokulu’nda, liseyi Eskişehir Yunus Emre Lisesi’nde tamamlayan, Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü mezunu Hikmet Çelik, 2009 yılından beri Eskişehir İl Çevre Müdürlüğü’nde çalışıyor. 14 yıldır aynı kurumda Eskişehir’e hizmet veren evli ve 3 çocuk babası Hikmet Çelik, AK Parti’nin; Odunpazarı Belediye Başkan adaylığı için radarına girmiş bulunuyor.
Bu genç bürokratın ismi diğer aday adaylarına göre daha fazla öne çıkmaya başladı.
Şunun şurasında bir iki ay kaldı.
Hep birlikte göreceğiz.
Bu arada Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla seçim takviminin başlayacağını ilan etti.
YSK, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde aday adayı olmak isteyen kamu personeli ve siyasi parti yöneticilerinin istifa tarihlerini de 1 Aralık Cuma günü saat 17.00 olarak duyurdu.
Kimler istifa etmek zorunda?
Kamu görevlileri, YÖK'e bağlı öğretim üyeleri, yargı mensupları, siyasi parti il ve ilçe yöneticileri, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, kamu bankaları, üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının, katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar.
Hasılı…
Er meydanına çıkacak kamu görevlilerini öğrenmemize en geç bir ay kaldı.
Kalın sağlıcakla.
 
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon
Sade Vatandaş 1 Kasım 2023 02:21

Allah Aşkına Satır Satır Yazarmısın son 10 yılda ne yaptı bu belediye başkanları ?

0 0 Cevap Yaz
Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi