Kütahyalı Sporcular, Avrupa’Da Türkiye’Yi Temsil Edecek

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahyalı Sporcular, Avrupa’Da Türkiye’Yi Temsil Edecek
A
a

Kütahyalı Judocular Ahmet Erdem Ay Ve Cemal Gündüz,Karadağ'da Yapılacak Olan Balkan Judo Şampiyonası’Na, Hatice Atay Ve Melis Toker İse Edirne'de Gerçekleştirilecek Avrupa Büyükler Kuraş Şampiyonası’Na Katılmaya Hak Kazandı.

Sütiş Eskişehir
Kütahyalı judocular Ahmet Erdem Ay ve Cemal Gündüz, Karadağ’da yapılacak olan Balkan Judo Şampiyonası’na, Hatice Atay ve Melis Toker ise Edirne’de gerçekleştirilecek Avrupa Büyükler Kuraş Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.
Judo antrenörü İsmail Kevzer, yaptığı açıklamada, "27-28 Ocak tarihlerinde Konya’da yapılan Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası’nda dereceye giren 55 kiloda Ahmet Erdem Ay ve 90 kiloda Cemal Gündüz, 1-2 Haziran’da Karadağ’da yapılacak olan Ümitler Balkan Judo Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Milli takım olarak Çarşamba günü yola çıkacak ve ilimizi, ülkemizi en iyi şekilde temsil edecekler. Ayrıca Karaman ve Çankırı ilinde yapılan Ümitler ve Büyükler Türkiye Kuraş Şampiyonalarında dereceye giren, 63 kiloda Hatice Atay, 70 kiloda Melis Toker, 21-22 Haziran’da Edirne’de yapılacak olan Avrupa Büyükler Kuraş Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmışlardır. Bu ay içerisinde ilimize madalyalarla dönmelerini ümit ediyorum" diye konuştu.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi