Kütahya Osb’Den Orman Yangınlarına Tam Destek

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya Osb’Den Orman Yangınlarına Tam Destek
A
a

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’Nden Orman Yangınlarına Tam Destek

Sütiş Eskişehir
Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) istihdam eden personeller ve işletme sahipleri, orman yangınlarıyla mücadelede gönüllü olmak için eğitim aldılar. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Orman Yangınları Gönüllüsü" eğitimi kapsamında, katılımcılara yangınla mücadelede gerekli bilgi ve beceriler aktarıldı.
Eğitim, Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Deneyimli orman yetkilileri tarafından, katılımcılara yangınla mücadelede kullanılan kişisel koruyucu donanımlar, ekipmanlar ve yangınla ilgili teorik bilgiler detaylı bir şekilde sunuldu.
Pratik becerilerin de önemli olduğu eğitimde, Kütahya OSB Müdürlüğü otopark alanında arazöz araçları ile yangına nasıl müdahale edildiği uygulamalı olarak gösterildi. Katılımcılar, yangına müdahalede kullanılan sistemler ve hangi yangına hangi teknikle müdahale edilmesi gerektiği konusunda da bilgi sahibi oldu.
Eğitimi tamamlayan kursiyerler, yapılacak yazılı sınavı da başarıyla geçtikten sonra "Orman Yangını Gönüllüsü" ünvanını almaya hak kazanacaklar. Bu sayede Kütahya Organize Sanayi Bölgesi gönüllüleri, orman yangınlarıyla mücadelede aktif bir rol oynayarak çevrelerine ve doğaya destek olacaklar.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, bu tür eğitimlerin önemine vurgu yaparak, iş birliği içinde hareket ederek orman yangınlarının etkilerini en aza indirmeyi hedeflediklerini belirtiyorlar.
Kütahya Organize Sanayi Bölgesi çalışanlarının bu tür eğitimlere katılımları, şehrimizde yaşanabilecek muhtemel afet durumlarında güçlü bir dayanışma ve koordinasyonun oluşturulmasına katkı sağlayacak.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi