Kütahya Osb’De ’Afet Farkındalık Eğitimi’ Düzenlendi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya Osb’De ’Afet Farkındalık Eğitimi’ Düzenlendi
A
a

Kütahya Osb'de 'Afet Farkındalık Eğitimi' Düzenlendi

Sütiş Eskişehir
Kazım Kurt Seçim 2024 DT haber içi
Kütahya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) eğitim akademisi OSB Akademi, bölgedeki yatırımcılara ve TOBB Kütahya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik olarak Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yetkilileri tarafından ’Afet farkındalık eğitimi’ düzenledi.
Eğitim, Kütahya OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşti ve yoğun bir katılımla karşılandı. Katılımcılar arasında iş insanları, sanayiciler, çalışanlar ve öğrenciler bulunurken, eğitim boyunca afetin genel tanımı, afet öncesi ve sonrası alınması gereken önlemler hakkında detaylı bilgiler verildi.
Eğitimde konuşmacı olarak yer alan AFAD yetkilileri Erdal Bölük ve Bahar Selçukoğlu, afetlerin çeşitleri, nedenleri ve etkileri hakkında kapsamlı bilgiler aktardılar. Ayrıca, afet öncesi risk analizi yapılması, afet sırasında doğru davranış biçimleri, tahliye prosedürleri ve afet sonrası ilk yardım uygulamaları gibi konularda da detaylı bilgilendirme yapıldı.
Katılımcılar, eğitim sonunda soru-cevap bölümünde merak ettikleri konuları sorma fırsatı buldular ve aldıkları bilgilerle afetlerle mücadele konusunda daha bilinçli hale geldiler.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi