Kütahya’Nın İlk Yerleşim Yeri; Tavşanlı Höyük

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya’Nın İlk Yerleşim Yeri; Tavşanlı Höyük
A
a

Toplantı

Sütiş Eskişehir
Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Höyük 2023 kazı çalışmaları ve kültürel mirasın korunması konulu toplantı düzenlendi.
Uluslararası Müzeler Günü dolayısıyla Tavşanlı Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda bir program düzenlendi. Programda, Tavşanlı Höyük 2023 kazı çalışmaları ve kültürel mirasın korunması konuları ele alındı.
Toplantıda, Prof. Dr. Erkan Fidan, Tavşanlı Belediyesi’nin ana sponsoru olduğu Tavşanlı Höyük 2023 kazı çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Fidan, Kütahya’nın ilk yerleşim yerinin Tavşanlı olduğunu ve kazılarda elde edilen keşifler Tavşanlı’nın ve Anadolu’nun tarihi ve kültürü hakkında önemli bilgiler verdiğini kaydetti.
Kütahya Müze Müdürü Sevgi Gürdal da, "Kültürel Mirasın Korunması, Kültür Varlıkları Kaçakçılığıyla Mücadelede Muhtarların Rolü" konulu bir sunum gerçekleştirdi.
Gürdal, muhtarların kültürel mirasın korunmasında önemli bir rol oynayabileceklerini ve kültür varlıkları kaçakçılığına karşı mücadelede önemli bir güç olabileceklerini vurguladı.
Toplantıya Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, Belediye Başkan Yardımcısı Aziz Solmaz, protokol mensupları ve muhtarlar katıldı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi