Kütahya’Daki Amatör Spor Kulüplerine 1 Milyon Tl’Lik Destek Sözü

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya’Daki Amatör Spor Kulüplerine 1 Milyon Tl’Lik Destek Sözü
A
a

Alim Işık

Sütiş Eskişehir
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2023-2024 Futbol Sezonu Fikstür Çekimi Toplantısı’na katıldı. Toplantıda konuşan Başkan Işık, amatör spor kulüplerine cumhuriyetimizin ilanının 100. yılı şerefine 1 milyon lira nakdi destek sağlayacağının sözünü verdi.
Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 2023-2024 futbol sezonu fikstür çekimi öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Önemli bir konu için buradayız. Çünkü buradaki her arkadaşımız gönüllülük esasıyla bu memleketin evlatlarını devletine, milletine sevdalı, spora düşkün, kötü alışkanlıklardan kendini uzak tutan gençler yetiştirelim diye bu işi yapıyorlar. İçinizdeki hiç kimsenin bu işten dolayı bir kuruş para aldığını düşünmüyorum. Gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş bu güzide topluluk inanıyorum ki bu birlikteliği korur daha da sırt sırta verirse bu şehri ve bu ili çok rahat hak ettiği yere taşır. Türkiye genelinde il bazında altıncı sıradayız nüfusumuza oranladığımızda. Gerek sporcu gerekse spora yapılan yatırımlar ve fiziksel altyapı açısından. Merkez ilçe olarak daha üst sıralardayız ama il geneli olarak gönlümüz ilk üç içerisinde yer almak. Bunu başarırsak gerçekten Kütahya’mız hak ettiği yere gelmiş olur ama ilk altıda olmak da çok büyük bir başarı. İlimizin ilk sıralarda yer alması övünülecek bir durum. Katkısı olan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

17 farklı branşta bin 500’ün üzerinde lisanslı sporcu
Belediye Kütahyaspor altyapısında bin, Kütahya Belediyespor bünyesinde de 17 farklı branşta bin 500’ün üzerinde lisanslı sporcunun olduğu belirten Başkan Işık, “Bu sporcularımızın içerisinde dünya şampiyonalarında ve Türkiye şampiyonalarında madalya kazanan çocuklarımız var. Çok farklı branşlarda bu memleketin evlatları, destek verilirse o desteğin fazlasını şehrimize getiriyor. Hem şehrimizin tanıtılması hem de ülkemizin tanıtılması adına çok büyük bir camia burası. Biz de belediye olarak o çocuklarımızın hakkı olan desteği sağlamaya çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz yıl 90 bin lira amatör spor kulüplerimize nakdi yardım yaptık, bir yıl sonra 200 bin liraya, arkasından 400 bin, 600 bin ve bu yıl da inşallah 1 milyon lira söz verdik. Gönül ister ki ilimizin geneline bu desteği sağlayalım ama mücavir alanımızın dışına çıkamıyoruz. Bu konuda da İl Özel İdaremiz, il başkanımız, milletvekillerimiz destek bulmaya çalışıyor. 500’e yakın amatör spor kulübünün olduğu bir ilde ortalama her bin kişiye bir kulüp düşüyor. İyi bir rakam ama bu kulüplerin desteklenmesi halinde bu çocuklar bizleri mahcup etmez” dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi