Kütahya’Da Sınavlara Geç Kalma Durumundaki Öğrencilerin İmdadına Dpü Yetişti

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya’Da Sınavlara Geç Kalma Durumundaki Öğrencilerin İmdadına Dpü Yetişti
A
a

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Kampüsünde Yükseköğretim Kurumlarına Sınavı'na (Yks) Girecek Olan Ancak Evrak Eksikliği Nedeniyle Sınava Geç Kalma Durumunda Olan Öğrencilere Dpü'nün Motosikletli Birimleri Ve Güvenlik Ekipleri Tarafından Atv'lerle Destek Verilerek Mağduriyetleri Giderildi.

Sütiş Eskişehir
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi kampüsünde Yükseköğretim Kurumlarına Sınavı’na (YKS) girecek olan ancak evrak eksikliği nedeniyle sınava geç kalma durumunda olan öğrencilere DPÜ’nün motosikletli birimleri ve güvenlik ekipleri tarafından ATV’lerle destek verilerek mağduriyetleri giderildi.
Sınav öncesi evrakları eksik olan 2 öğrenci DPÜ’nün motosikletli birimleri ve güvenlik ekipleri tarafından ATV’lerle gerekli evrakları temin edilip sınava yetiştirildi. 1 öğrencinin evrak eksikliği ise Dumlupınar Üniversitesi Öğretim Görevlileri tarafından tamamlanarak sınava zamanında girmesi sağlandı. DPÜ’nün desteğiyle sınava girememekten son anda kurtulan öğrenciler Üniversite Rektörlüğüne teşekkür ettiler. Bu arada DPÜ’nün motosikletli birimleri ve güvenlik ekiplerinin ATV’lerle öğrencileri taşımaları güvenlik kameralarına yansıdı.
Yükseköğretim Kurumları Sınavına geç kalma telaşı yaşayan öğrencilere destek olduklarını söyleyen Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak,” Üniversitemizin bazı motosikletli birimleri ve güvenlik ekipleri ATV’leriyle sınava geç kalma durumunda olan öğrencilere sınav salonlarına zamanında yetiştirmek için gayret ettiler. Yaklaşık 6 bin öğrenci kampüsümüzde Yükseköğretim Kurumlarına Sınavına (YKS) katıldı. Sınava katılan tüm öğrencilerimize başarılar, muvaffakiyetler diliyorum. Gönüllerince güzel neticeler almalarını, tercihleri arasında da Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin bölümlerini yazmalarını temenni ediyorum” dedi.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi