Kütahya’Da Egep Çerçevesinde Başarılı Çalışmalar Gerçekleştiren Okullar Ödüllendirildi

ABONE OL:google news abone ol butonu
Videoyu Aç Kütahya’Da Egep Çerçevesinde Başarılı Çalışmalar Gerçekleştiren Okullar Ödüllendirildi
A
a

Kütahya’Da Egep Çerçevesinde Başarılı Çalışmalar Gerçekleştiren Okullar Ödüllendirildi

Sütiş Eskişehir
Kütahya Valiliği himayesinde, Kütahya’daki eğitim kurumlarının değişen, gelişen eğitim şartlarına adaptasyon ve gelişimlerini sürdürmelerine katkı sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Eğitim ve Gelişim Programı” (EGEP) çerçevesinde başarılı çalışmalar gerçekleştiren okullar ödüllendirildi.
Program çerçevesinde, 8 okul altın rozet, 12 okul ise gümüş rozet almaya hak kazandı. Okullar ödüllerini Vali Musa Işın’ın elinden aldı. Vali Işın, öğretmenleri ve idarecileri tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi.
Ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşmak için büyük çaba sarf ettiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Genel amacımız, okullarımızın başarısını her alanda daha da ileriye taşımak ve çocuklarımızı millî ve manevi değerlerimize uygun şekilde yetiştirmek, onları araştıran, insana saygılı, kendine güvenen bireyler olarak üst öğrenime, mesleğe ve hayata hazırlamaktır” dedi.
Başyiğit, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı temasının Vali Musa Işın’ın onayıyla, “Değerler Eğitimi” olarak belirlendiğini aktardı.
Kaynak : Kütahya Yerel Haberler - İHA
Ercan Kardeşler Kuyumculuk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Bu Eskişehir haberi ilginizi çekebilir! İlginç Eskişehir haberi